Wszystko, co do tej pory wiemy o Galaxy S5

Do premiery flagowego produktu Samsunga zostało zapewne kilka miesięcy. Branżowi specjaliści starają się już teraz ustalić specyfikację Galaxy S5 - na przykład cenę, która ma wynieść nawet... 800 euro.

SamMobile to blog zajmujący się sprzętem Samsunga. Opublikował właśnie raport analizujący potencjalną specyfikację smartfona Galaxy S5, który ma mieć swoją premierę za kilka miesięcy.

Kwestią, która wciąż budzi emocje wśród części odbiorców jest obudowa. Obecny model, tak jak poprzednie, jest wykonany z plastiku. Dla niektórych osób to wada (bo tak prestiżowy telefon nie powinien być plastikową zabawką), dla innych zaleta (bo materiał jest bardzo odporny i estetyczny).

Według SamMobile na rynek trafią obie wersje - w metalowej obudowie za 800 euro i w plastikowej za 650 euro. Będzie więc nieco podobnie jak w przypadku iPhone'a, tyle że Apple wypuścił w takiej konfiguracji dwa modele, różniące się nie tylko obudową ale i pozostałymi parametrami.

Inne doniesienia mówią o tym, że w Galaxy S5 znajdziemy po prostu metalową klapkę z tyłu.

Najnowszy koreański smartfon będzie wyposażony w ekran AMOLED o rozdzielczości 2560x1440 pikseli. Jego przekątna nie została potwierdzona ale ma wynosić ok. 5,25". Z tyłu smartfona znajdziemy aparat o rozdzielczości 16 megapikseli - wciąż nie jest jasne, czy będzie wyposażony w funkcję stabilizacji obrazu (OIS).

W zależności od wersji (z LTE lub bez) w S5 znajdziemy procesor Exynos 6 lub Snapdragon 805. Użycie pierwszego z procesorów, niespodzianką nie jest. Ośmiordzeniowy gigant  powinien dostarczyć urządzeniu odpowiednią moc. Snapdragon 805 jest wart większej uwagi, bo jego specyfikacja jest lepsza od poprzednika sygnowanego numerem 800, który znamy z Galaxy Note 3.

Oto specyfikacja Galaxy S5 w pigułce:

- Ekran Super AMOLED o rozdzielczości 2560x1440 pikseli i przekątnej ok. 5,25" - Procesory Exynos 6 / Snapdragon 805 - Aparat o rozdzielczości 16 megapikseli - Pamięć RAM 4GB - Dwie wersje obudowy bądź plastikowa obudowa z metalową klapką - Android 4.4 KitKat.

Według SamMobile na rynek trafią też Galaxy S5 mini i Galaxy S5 Zoom - obie wersje wyposażone w ekran o przekątnej 4,8 cala.

Galaxy S5 może więc być najpotężniejszym smartfonem na rynku, tylko czy klienci nie będą oczekiwali czegoś więcej niż poprawy parametrów? Czy Samsung czymś nas zaskoczy? Dowiemy się za kilka miesięcy.

Więcej o: