Office 365 Home Premium - podzielisz się nim z rodziną

Do tej pory użytkownicy Office 365 Home Premium mogli zainstalować pakiet na pięciu komputera używając własnego konta. Microsoft postanowił wprowadzić jednak kilka zmian do najnowszej wersji mobilnego pakietu biurowego.

Pojawiła się właśnie nowa aktualizacja pakietu Office 365 Home Premium. Najważniejszą zmianą jest zmiana warunków korzystania z usługi - będzie teraz łatwiej dzielić się nią z rodziną.

Do tej pory właściciel subskrypcji mógł instalować Office'a na pięciu maszynach (w ramach jednego gospodarstwa domowego) ale z użyciem jednego konta. Od teraz pakietem można podzielić się z czterema członkami rodziny - każdy z nich zainstaluje oprogramowanie w ramach swojego konta. Co ważne każdy z nich otrzyma też 20 GB dodatkowej, własnej przestrzeni w usłudze SkyDrive.

Office 365 Home Premium można więc zainstalować na pięciu komputerach oraz pięciu wybranych urządzeniach mobilnych.

Jak właściciel subskrypcji może dodać nowych użytkowników i jakie ma uprawnienia?

  • 1. Należy zalogować się do office.com/myaccount.
  • 2. Wybrać opcję "dodaj użytkownika" i zgodnie ze wskazówkami wysłać zaproszenie do wybranych członków rodziny (możemy wskazać maksymalnie do czterech osób).
  • 3. Z poziomu swojego konta nadal zarządzamy subskrypcją, możemy ją przedłużyć i zakończyć, mamy też możliwość dokonania pięciu instalacji z własnego konta (łącznie z zaproszonymi użytkownikami). Możemy też wycofać wysłane zaproszenia i dokonać dezaktywacji urządzeń z subskrypcji.

Co musi zrobić zaproszony, aby korzystać z dostępu do Office 365 Home Premium i jakie ma uprawnienia?

  • 1. Należy kliknąć w link w wiadomości z zaproszeniem.
  • 2. Zalogować się lub utworzyć swoje konto Microsoft, aby mieć dostęp do office.com/myaccount - z jego poziomu możemy zarządzać instalacją Office 365.
  • 3. Aby korzystać z Office 365 na urządzeniach mobilnych nie potrzebujemy dodatkowego zaproszenia od właściciela subskrypcji - wystarczy zainstalować właściwą aplikację z Google Play lub Apple Store i aktywować ją przez swoje konto Microsoft.
  • 4. W przypadku wygaśnięcia lub utracenia dostępu do subskrypcji wciąż mamy dostęp do swoich plików, ale bez możliwości ich edycji. Tracimy też prawa do dodatkowej przestrzeni w SkyDrive, więc jeśli była ona wykorzystywana, będzie trzeba przenieść swoje pliki lub uiścić stosowne opłaty.

Microsoft Office 365 Home Premium - dla użytkowników domowych - jest do kupienia online już za ok. 300zł.

Na rynku są też dostępne inne pakiety biurowe np. Quickoffice ,

Więcej o: