Baw się LEGO dzięki Chrome

LEGO i Google stworzyły specjalną stronę na której można przetestować swoją wyobraźnię przestrzenną - tworzyć konstrukcje z wirtualnych klocków.

Strona BuildWithChrome.com umożliwia tworzenie wirtualnych konstrukcji z równie wirtualnych klocków LEGO. Ale nie tylko - na stronie możemy też zapoznawać się z budowlami stworzonymi przez innych internautów.

Konstrukcje wyświetlane są na mapie Google - każdą z nich można kliknąć i załadować do kreatora. Wtedy możemy dobudować własną konstrukcję i również ją opublikować.

Tworzenie dzięki serwisowi BuildWithChrome.com wcale nie jest najłatwiejsze, z pomocą przychodzi jednak specjalny poradnik, który uczy nas od podstaw jak nawigować w wirtualnym świecie, jak obracać planszę, zmieniać kolory klocków, usuwać je. Kurs nie należy do najkrótszych - aby przejść do kolejnego punktu trzeba poprawnie wykonać polecenie instruktora czyli np. dobudować drzwi z odpowiedniej strony etc.

Podstawą każdej konstrukcji jest pole na którym układamy wirtualne klocki. Do wyboru mamy różne rozmiary i kształty - tak jak w przypadku realnych klocków. Dostępne są też inne elementy konstrukcyjne (okna, drzwi) oraz dodatki.

Zobacz wideo

O tym jak bardzo zaawansowana jest strona świadczy też fakt, że powstała jako jeden z licznych eksperymentów Google kilka lat temu. Dopiero teraz jednak została udostępniona dla wszystkich.

W serwisie LEGO i Google można znaleźć bardzo dużo ciekawych prac w tym oczywiście dzieła Polaków. Najciekawsze konstrukcje zobaczycie w naszej galerii.

Więcej o: