Równonoc wiosenna - Google nie zapomniał o pierwszym dniu wiosny. Co za sympatyczny doodle!

Bardzo podoba się nam doodle, jaki Google opracował z okazji pierwszego dnia wiosny. Równonoc wiosenna jest przecież jednym z najmilszych okazji w roku, by świętować - zima już nie wróci!

To już dziś! Dzień i noc mają po 12 godzin, co oznacza początek astronomicznej wiosny. O dacie przypomina Google - na stronie głównej zamiast logo zobaczymy bardzo sympatyczny, animowany obrazek.

Pierwszy dzień wiosny przez długie lata w Polsce wiązał się z tradycją topienia Marzanny. Zwyczaj ten jest coraz mniej popularne - popularniejsza staje się ochrona środowiska, któremu tysiące kukieł wrzucanych do rzek nie służy.

Jak podaje Wikipedia równonoc wiosenna wiąże się z obrzędami ludowymi takimi jak malowanie jajek. Kościół katolicki nie akceptował tej tradycji aż do XII w., dopiero wtedy zwyczaj malowania pisanek został zaakceptowany. To dowodzi tego jak głęboko zakorzeniony w polskiej tradycji jest sposób, w jaki świętujemy Wielkanoc.

Równonoc wiosenna oznacza, że promienie słońca padają na równik pod kątem prostym, przez co noc i dzień mają po 12 godzin.

Naszym zdaniem tym razem doodle opracowany przez Google jest wyjątkowo uroczy. Pierwszy dzień wiosny wygląda na nim naprawdę sympatycznie.

Tym, którzy wciąż nie mogą sobie wyobrazić co wyznacza równonoc wiosenną

Więcej o: