Build 2014: Stephen Elop prezentuje nowe smartfony z serii Lumia i obiecuje użytkownikom Windows Phone 8....

Microsoft podczas trwającej właśnie w San Francisco konferencji Build 2014 zasypał nas nowościami. Już w maju na europejskie rynki trafią nowe smartfony z Windows Phone 8.1 na pokładzie. A jaką wiadomość Microsoft ma dla dotychczasowych użytkowników Windows Phone 8?

Podczas konferencji Build 2014 Microsoft zaprezentował wiele ciekawych nowości. Po raz pierwszy mogliśmy oficjalnie poznać najnowszą wersję systemu mobilnego (Windows Phone 8.1) i stacjonarnego (Windows 8.1 Update). Więcej na ten temat znajdziecie tu.

Pod koniec dzisiejszej prezentacji na scenie pojawił się Stephen Elop i zaprezentował trzy nowe modele z serii Lumia. Będą fabrycznie wyposażone w najnowszą wersję WP i trafią do sprzedaży już w maju.

Lumia 630 i 635 - coś dla dbających o zawartość portfelaLumia 630 i 635 - coś dla dbających o zawartość portfela Fot. Microsoft Fot. Microsoft

Premierowym modelem będą Lumia 630 i Lumia 635. Pierwsza działa w tradycyjnym trybie 3G,  635 będzie miał wbudowany układ LTE. Oba urządzenia będą wyposażone w ekran o przekątnej 4,5 cala, procesor o częstotliwości 1,2Ghz.

Microsoft tradycyjnie troszkę komplikuję użytkownikom wybór. Lumia 630 będzie dostępna w wariancie na jedną kartę SIM (za 159 dolarów) i w wersji na dwie karty SIM (za 169 dolarów). Model 635 (ten z LTE) będzie kosztować 189 dolarów.

W czerwcu na rynek trafi model high-endowy: Lumia 930. Nowy flagowiec Microsoftu będzie miał ekran o przekątnej 5 cali (full HD), w środku znajdziemy "potwora" - procesor Qualcomm Snapdragon 800 2,2GHz. Jak na smartfon z górnej półki przystało wyposażono go w aparat wykonujący zdjęcia z rozdzielczością dwudziestu megapikseli. Lumia 930 będzie kosztować 599 dolarów.

Lumia 630 i 635 - coś dla dbających o zawartość portfela

Fot. Microsoft

Nowe oprogramowanie

Microsoft, podobnie jak Samsung, zdaje sobie sprawę, że jedną z najważniejszych funkcji smartfona jest aparat. Dlatego w urządzeniach Nokii znajdą się dwie ciekawe aplikacje. Pierwsza to Creative Studio pozwalająca edytować fotografie w profesjonalny sposób.

Druga aplikacja to nowość - pozwala tworzyć łączyć zdjęcia i filmy w krótkie prezentacje. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba będzie wysyłać do znajomych osobno zdjęć i nagrań z wycieczki - aplikacja połączy je chronologicznie, doda podkład muzyczny, efekty takie jak przejścia między kadrami.

W smartfonach Nokii z Windows Phone 8.1 pojawi się też MixRadio - aplikacja muzyczna pozwalająca słuchać online lub offline wielu muzycznych utworów. Podobne rozwiązanie o nazwie Milk, jak na razie tylko dla mieszkańców USA, przedstawił niedawno Samsung .

Lumie nowej generacji będą też wyposażone w funkcję łatwego dzielenia się siecią WiFi - znajomym, którzy pojawią się w naszym domu łącze będzie można przekazać bez dyktowania hasła, używając specjalnego przycisku w menu.

Creative StudioCreative Studio Fot. Microsoft

MixRadio - nowa aplikacja dla użytkowników Windows PhoneMixRadio - nowa aplikacja dla użytkowników Windows Phone Fot. Microsoft

Fot. Microsoft

Nowy chip

Na pokładzie nowych smartfonów Nokii znajdzie się też Sensor Core. Specjalny układ przeznaczony do zbierania informacji o położeniu i ruchu. Układ ma otworzyć zupełnie nowe możliwości przed programistami, którzy dostaną  do rąk "nową zabawkę". Z pewnością zobaczymy więc nowe gry, aplikacje związane z rzeczywistością rozszerzoną, które będą działać bardziej precyzyjnie niż dotychczas.

Nie trzeba zmieniać smartfona na nowy

Stephen Elop podczas prezentacji nowych smartfonów nie krył satysfakcji. Mówił o niebywałym sukcesie, jakim okazała się Lumia 520. Pytał "sprawdźcie, czy tanie smarfony z Androidem pozwalają użytkownikom cieszyć się najnowszymi funkcjami oprogramowania". Elop podkreślił, że Cortana, wirtualna asystentka będzie dostępna dla wszystkich. Aktualizację do 8.1 otrzymają wszystkie modele Lumii z Windows Phone 8 . To świetna wiadomość!

dane dostarcza:

Więcej o: