Klasyczne Menu Start wraca do Windows 8.1

Microsoft dość niespodziewanie ogłosił "wielki powrót" funkcji, do której wielu z nas tęskni. Klasyczne, choć nieco unowocześnione, Menu Start wkrótce pojawi się w Windows 8.1.

Podczas konferencji Build 2014, która trwa właśnie w San Francisco, Microsoft ogłosił wiele nowości. Jedną z nich jest powrót Menu Start do systemu Windows 8.1.

Zmiana jest ukłonem w stronę tradycyjnych użytkowników, szczególnie tych, którzy nie przesiedli się na dotykowe komputery lub wciąż nie lubią interfejsu Metro.

Microsoft był niezwykle krytykowany za usunięcie klasycznego Menu Start. Jego nowa wersja jest kombinacją klasycznej wersji z kaflami. Jak widać na zdjęciu powyżej będzie można wywołać listę aplikacji a oprócz tego uruchomić "aplikacje kafelkowe".

Microsoft nie sprecyzował kiedy nowa funkcja zostanie wprowadzona do systemu. Nie wiadomo, czy jest częścią aktualizacji Windows 8.1 Update. Z pewnością nie będziemy jednak musieli zbyt długo czekać na tę nowość.

Myślicie, że ta zmiana sprawi, że Windows 8 w końcu stanie się "używalny" dla jego zagorzałych przeciwników? Microsoft zdecydował już, że po uruchomieniu ekranu startowego nie będziemy musieli widzieć "kafli", teraz przywraca Menu Start. Co jeszcze powinien zmienić Microsoft, żeby przeciwnicy pokochali Windows 8 .

Więcej o: