Brytyjski Amazon kończy z darmową dostawą do Polski

Od dziś (3 kwietnia) osoby, które chcą zamówić towary z brytyjskiego Amazona muszą się liczyć z opłatą za dostawę do Polski. Największy na świecie sklep internetowy wycofał się właśnie z darmowej dostawy. To samo dotyczy kilku innych europejskich krajów.

Do tej pory robienie zakupów w brytyjskim Amazonie to była czysta przyjemność - jeśli złożone zamówienie przekraczało wartość 25 funtów, to wysyłka do Polski była darmowa. Teraz jednak sklep wycofuje się z opcji FREE Super Saver Delivery . Zmiany obejmują też państwa takie jak Belgia, Dania, Finlandia, Gibraltar, Islandia, Luksemburg, Holandia, Portugalia i Szwecja.

Darmowa dostawa do Polski została wprowadzona w październiku 2010 roku. Pisaliśmy wówczas z radością:

Tym jednym ruchem firma Jeffa Bezosa zapewniła sobie możliwość podebrania sporej liczby klientów lokalnym księgarniom internetowym - wystarczy porównać ceny filmów czy muzyki na amazon.co.uk z cenami w Merlinie czy na Allegro.

A teraz niezależnie od kwoty na jaką robimy zakupy, za przesyłkę trzeba będzie płacić. Cena za standardową przesyłkę będzie wynosić 25 zł.

Próbujemy skontaktować się z brytyjskim Amazonem i dopytać o przyczyny zmian. Jak tylko nam się to uda - tekst zostanie zaktualizowany.

Więcej o: