UKE interweniuje w sprawie internetu w Aero2

Firma Aero2 postanowiła ostatnio utrudnić korzystanie z darmowego internetu. Urząd Komunikacji Elektronicznej nie jest z tego zadowolony.

Niedawno informowaliśmy , że firma Aero2, oferująca wielu Polakom darmowy internet bezprzewodowy, postanowiła utrudnić użytkownikom życie. Do standardowego rozłączania usługi z internetem co godzinę dochodzi teraz konieczność wpisywania kodu CAPTCHA.

Początkowo Urząd Komunikacji Elektronicznej wystosował oświadczenie, że wszystko jest w jak najlepszym porządku i wprowadzenie dodatkowej przeszkody jest zgodne z zasadami użytkowania usługi. Dzisiaj jednak UKE zmieniło swoje stanowisko i na swojej stronie internetowej opublikowało nową infromację:

(...)sposób prezentacji kodu captcha stanowić może istotne utrudnienie nie tylko dla osób z dysfunkcją wzroku, słabo widzących oraz głuchoniemych, ale również dla użytkowników nie posiadających żadnego stopnia niepełnosprawności narządu wzroku. Urząd Komunikacji Elektronicznej wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkownikom BDI (bezpłatnego internetu - przyp. red.) wystąpił do spółki Aero2 o przedstawienie wyjaśnień, rozważenie zmian formy prezentowania kodu oraz przedstawienie końcowych efektów rozmów z organizacjami zrzeszającymi osoby niepełnosprawne.

Przypomnijmy, że Aero2 dostarcza darmowy internet, gdyż wygrało przetarg na częstotliwości 2500-2600MHz, które nadają się do zbudowania bezprzewodowej sieci LTE. Jednym z warunków postawionych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej było udostępnienie 20% infrastruktury na świadczenie dostępu do darmowego internetu przez trzy lata. Umowa ta wygaśnie 21.12.2016 r.

Więcej o: