Nocny spacer uliczkami Marsylii - Google Street View jeszcze nigdy nie było tak magiczne

Google przedstawił właśnie kolejną multimedialną stronę opartą na usłudze Street View. Tym razem mamy okazję zwiedzić najciekawsze miejsca Marsylii. Załóżcie słuchawki, wyłączcie telefon, bo to naprawdę niesamowita wyprawa.

Cours Julien to jedno z najbardziej magicznych miejsc w Marsylii. Dzielnica artystów jest pełna pasjonujących zakamarków, które teraz możemy odwiedzić dzięki usłudze Google Street View.

Projekt, który przygotował gigant internetu jest naprawdę wyjątkowy. Wirtualna wycieczka tym razem odbywa się wytyczonym szlakiem. W wyznaczonych miejsca czekają nas interaktywne prezentacje, zdjęcia, filmy, muzyka.

Po ulicach Marsylii możemy wędrować dzięki Julie de Muer, dziennikarce Radia Grenouille. Wraz z trzydziestoma innymi autorami stworzyła Promenades Sonore . To cykl "audioprzewodników" opowiadających o Marsylii.

 

Google połączył ścieżkę dźwiękową z przewodników z panoramicznymi zdjęciami Street View.

Na początku wirtualnej wycieczki trafiamy na mural przedstawiający byłego prezydenta Francji Charlesa de Gaulle'a. Stworzył go artysta o pseudonimie Mister P. Ponieważ prezentacja Google jest interaktywna możemy wędrować nie tylko po ulicach Marsylii ale też odwiedzać galerie i strony artystów, którzy zostali udokumentowani na prezentacji.

Idąc dalej wytyczonym przez Google szlakiem natrafiamy na C215 (określany mianem francuskiego Banksy). Podczas spaceru możemy też "spotkać" samą Julie de Muer i obejrzeć jej filmy.

Jak na przewodnik przystało poznajemy też interesujące fakty z historii miasta, charakterystyczne budynki, najważniejsze postaci związane z okolicą.

Dzięki "Nocnemu Spacerowi" poznajemy różnych artystów: rysowników, muzyków, poetów. Czasami napotykamy tylko na ich dzieła, czasami widzimy ich stojących na ulicy albo siedzących w restauracji.

Nastrojowa muzyka towarzyszy nam podczas całej wirtualnej wycieczki. Marsylia to magiczne miejsce, nigdy nie sądziłem, że będę mógł tak powiedzieć dzięki Google Street View.

Zapraszamy do GALERII.

Nocny Spacer po Marsylii znajdziecie tu>>>> .

Więcej o: