Kolejny ekscytujący zakup Amazonu. Firma nieprzerwanie inwestuje w czytelnictwo

Amazon chce być dla nas jednym miejscem, w którym dostaniemy wszystko, co nadaje się do czytania. Tym razem firma kupiła najpopularniejszy internetowy sklep z komiksami.

Amazon ogłosił, że kupuje platformę dystrybucyjną dla komiksów: ComiXology. No stronie internetowej sklepu potwierdził te doniesienia CEO ComiXology David Steinberger. Dokładnej wartości transakcji na razie nie znamy.

Biorąc pod uwagę ostatnio ogromną popularność komiksowych bohaterów oraz modus operandi Amazonu, który inwestuje w czytelnictwo i nowatorskie sposoby dostępu do treści, nie powinniśmy być zaskoczeni tym ruchem. Kilka lat temu ludzie dzielili się ze sobą komiksami przez internet, ale nie mieli możliwości czytania ich inaczej niż na komputerze. Kindle i pojawienie się poręcznych tabletów zmieniły nasze podejście do treści i nasze oczekiwania względem ich dostępności.

Założone w 2007 roku ComiXology jest największą z platform dystrybucyjnych dla komiksów. Wciągnięcie do rodziny Amazonu na pewno pomoże tej firmie rozwinąć skrzydła i umocnić swoją dominację na rynku. Jako klient mam nadzieję, że wpłynie to także na ceny komiksów i większą dostępność mniej popularnych tytułów. Jednym z głównych zadań mojego tabletu jest bycie "Kindlem dla komiksów", tak więc bardzo mnie cieszy ruch Amazonu. Będę wypatrywał nowych doniesień w tej sprawie.

Aplikację ComiXology możecie ściągną na Androida i iOS .

Darmowe komiksy "na zachętę" możecie znaleźć TUTAJ .

Amazon kupuje ComiXologyAmazon kupuje ComiXology Fot. ComiXology Fot. ComiXology

Więcej o: