Stephen Elop nie chce zerwać z Androidem

Stephen Elop potwierdził, że Nokia nadal będzie produkować smartfony z Androidem. W Nokii wszystko zostaje po staremu?

Kiedy na tegorocznych targach Mobile World Congress Nokia zaprezentowała smartfony z Androidem niektórzy przecierali oczy ze zdumienia. Po zakończeniu przekształceń własnościowych Stephen Elop nie zmienia kursu. W piątek szef nowej komórki o nazwie Nokia Mobile wydał oświadczenie:

"Zamierzamy kontynuować nasze wsparcie dla feature-phone'ów, telefonów z serii Asha i serii Nokia X zaprezentowanych podczas Mobile World Congress w lutym tego roku".

Myśleliśmy, że featur-phone'y, czy urządzenia nie będące jeszcze smartfonami, a bardziej zaawansowane od zwykłych telefonów, to już przeszłość. Okazuje się jednak, że wciąż jest na nie popyt.

Przypomnijmy - w rozmowie z nami wiceszefowa Nokii tłumaczyła , dlaczego jej firma wprowadza na rynek Nokię X, czyli smartfon z Androidem z interfejsem przypominającym Windows Phone.

Telefony X mają być niedrogie i trafić na rynki rozwijające się. Nokia sądzi, że urządzenia te mogą być dla wielu osób pierwszymi smartfonami. A jeśli tak, to ludzie ci mogą od razu przyzwyczaić się do designu Nokii, kafelkowego interfejsu i usług Microsoftu. Gdy natomiast nastąpi moment, gdy będą chcieli zmienić telefon na lepszy, naturalnym wyborem będzie Lumia z Windows Phone. Tak przynajmniej widzi to Nokia.

Zmiana właściciela nie za bardzo zmieniła więc kurs, jaki Nokia obrała już kilka lat temu. To tylko dowodzi temu, że spółka była w zasadzie uzależniona od decyzji podejmowanych w Microsofcie.

dane dostarcza:

Więcej o: