Jeśli tu zajrzysz, to prawdopodobnie nic więcej już dziś nie zdołasz zrobić. Ta transmisja na żywo pochłonie cię całkowicie

Lata około 420 km nad nami. Okrąża Ziemię w ciągu 90 minut. Zwykle jest na niej 6 osób. No i zapewnia najpiękniejszy widok, jaki może zobaczyć człowiek. Teraz obraz widziany przez astronautów z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej mogą na żywo obserwować też ?cywilni? mieszkańcy Ziemi.

Wszystko dzięki uruchomionej kilka dni temu transmisji na żywo prowadzonej z pokładu Stacji. Umieszczono na niej cztery kamery HD - nie jakieś specjalne kosmiczne urządzenia, a normalne, dostępne w sprzedaży na Ziemi. Przekazują one obraz, który dostępny jest w internecie, a co kilka minut widok jest przełączany z kamery na kamerę.

Transmisja jest częścią eksperymentu, którego celem jest zbadanie pracy kamer w środowisku kosmicznym. Będzie to jedną z podstaw wyboru sprzętu dla przyszłych misji NASA.

Możecie zobaczyć jeden z trzech obrazów.

Ziemia/chmury itp. - wszystko dobrze

szary ekran - trwa przełączanie między kamerami (kilkanaście sekund) lub jest przerwa w transmisji

czarny ekran - Międzynarodowa Stacja Kosmiczna znajduje się nad nocną stroną Ziemi. Trwa do maksymalnie ok. 40 minut. Tu można zobaczyć , gdzie znajduje się obecnie stacja.

Warto powiększyć obraz na cały ekran i ustawić dobrą jakość obrazu. Dźwięku nie ma ("W kosmosie nikt nie usłyszy twojego krzyku"), polecamy więc własną playlistę. Propozycja poniżej filmu. Moim zdaniem pasuje świetnie, ale to rzecz gustu.

Live streaming video by Ustream

Więcej o: