Projektant Galaxy S5 się tłumaczy: "Jest plastikowy, bo"... I tak go zwolnili

Samsung w końcu się doigrał. Najnowsze raporty mówią o tym, że Galaxy S5 być może nie powtórzy rynkowego sukcesu swojego poprzednika. Winny już się znalazł - to główny projektant, który zdecydował, że obudowa S5 ma być plastikowa. Wiemy, dlaczego podjął taką decyzję.

Jedną z nielicznych wad Galaxy S5, najnowszego smartfonowa Samsunga, jest plastikowa obudowa. Ten zarzut słyszymy wobec modelu z tej serii nie po raz pierwszy. Samsung tłumaczył w zeszłym roku, że metalowa obudowa jest po prostu zbyt długotrwała w produkcji,  by móc sprostać wszystkim zamówieniom na czas.

Firma postanowiła zareagować na kolejną falę krytyki oraz pierwsze wyniki sprzedaży, które są "poniżej oczekiwań". Problemami obarczono Donghoona Changa, głównego projektanta Galaxy S5 - zwolniono go z pracy.

Miesiąc temu rozmawiał z nim dziennikarz portalu Business Insider . Chang tłumaczył, dlaczego najnowszym smartfonie Samsunga obudowa nie jest z metalu:

"Decyzja czy obudowa ma być metalowa czy plastikowa nie zapada jako pierwsza. Najpierw wybieramy materiał dopasowany do filozofii którą chcemy zaprezentować. W przypadku Galaxy S5 chcieliśmy wyrazić modę, styl, trend. Materiały, które wybraliśmy właśnie to odzwierciedlają".

Problem w tym, że część konsumentów wciąż uznaje materiały wybrane przez Samsunga jako "tanie w dotyku". Jeśli chcecie się przekonać jakie jest nasze zdanie w tej kwestii zapoznajcie się z krótką recenzją wideo.

Być może Donghoon Chang jest jedynie kozłem ofiarnym, w końcu jego decyzje musieli akceptować przełożeni. Konsumenci tupią nogą i marudzą, Samsung postanawia wreszcie zareagować, ale przecież niewiele to zmieni - S5 trafił już na sklepowe półki.

Galaxy S4 sprzedał się w ilości ponad 40 mln sztuk. Jeśli jednak S5 nie powtórzy sukcesu swojego poprzednika dla Samsunga będzie to jasny sygnał, że konsumenci chcą już czegoś innego.

Warto spojrzeć na poniższe zestawienie i porównać ceny. Jasno widać, że konkurencja Samsunga bardzo stara się, by jej produkty nie były gorsze. Czy według was Galaxy S5 to najlepszy telefon w swojej klasie?

dane dostarcza:

Więcej o: