Ten gigant również chce wypuścić na rynek inteligentny zegarek? Ma jakieś szanse na sukces?

Kolejny wielki gracz na rynku smartfonów ma w planach produkcję inteligentnego zegarka. Tak przynajmniej wynika z wniosku patentowego.

Inteligentne zegarki są wciąż ostrożnie wprowadzaną nowością. Jako pierwszy zdecydował się je wypuścić Samsung. Pomimo tego iż się sparzył spróbował jeszcze raz - tym razem z lepszym efektem, bo jego produkt jest znacznie bardziej dopracowany.

Jeśli chodzi o Apple to jego inteligentny zegarek staje się powoli "yeti elektroniki" podobnie jak telewizor, który jest w "finalnym stadium konsultacji" od kilku lat.

Z wniosku patentowego, jaki ujawnił portal Gizmodo wynika tymczasem, że własny e-zegarek chce wyprodukować Microsoft. Gwoli ścisłości w dokumentach używa nazwy "opaska elektroniczna", ale rysunek produktu nie pozostawia wątpliwości czym miałby być.

Z dokumentacji wynika bardzo niewiele - wiemy tylko, że współautorem projektu jest jeden z twórców konsoli Xbox. Microsoft być może szuka sposobu na rozszerzenie swojego ekosystemu urządzeń, albo zna prognozy sprzedaży, o których za chwilę.

Ostatnie doniesienia mówią jednak o tym, że Windows Phone ma zaledwie 3% udziału w światowym rynku, Android 81%. Zegarki Samsunga (sterowane Tizenem) są dopełnieniem smartfonów z bardzo popularnej serii Galaxy, a mimo to wciąż są  - z punktu widzenia wartości sprzedaży - ciekawostką. Ich sprzedaż jednak radykalnie wzrosła - w zeszłym roku znalazły dwa miliony nabywców. To 60% więcej, niż rok wcześniej. Agencja marketingowa Juniper Research przewiduje, że w 2018 roku na rynek trafi aż 130 milionów zegarków. Prawdziwy wzrost sprzedaży zapewne dopiero przed nami, ale czy  - oceniając wyniki Microsoftu na rynku smartfonów - sądzicie, że zegarek zaprojektowany  w Redmond ma szansę na rynkowy sukces? Przecież ekosystem mobilny Microsoftu jest bardzo ograniczony...

dane dostarcza:

Więcej o: