Prezes wykonawczy Google Eric Schmidt w Polsce. Po południu spotka się z premierem Tuskiem [Aktualizacja]

To już oficjalnie wiadomo - z krótką wizytą do Polski przyleciał były głównodowodzący Google, a obecnie prezes wykonawczy firmy - Eric Schmidt. Jego wizyta zbiega się w czasie z wizytą prezydenta USA, Baracka Obamy.

Jak udało nam się dowiedzieć, oficjalny cel jego przylotu do Polski związany jest z obchodami 25-lecia wolności. Google Polska informuje, że:

Eric Schmidt przybył wczoraj do Warszawy, aby wziąć udział w świecie 25.lecia wolności Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. To jego pierwsza wizyta w naszym regionie. Wziął udział w gali nagród Solidarności na Zamku Królewskim.

Wizyta prezesa rady Google w Polsce ma być bardzo krótka, a jego grafik napięty. Kancelaria Premiera poinformowała na Twitterze , że o 13:45 Schmidt spotka się z premierem Tuskiem. Można więc spodziewać się, że wizyta prezesa wykonawczego Google nie jest czysto kurtuazyjna.

Eric Schmidt jest jedną w ważniejszych postaci branży technologicznej na świecie. Przez 10 lat było CEO Google'a, a od 2011 roku jest prezesem wykonawczym tego koncernu. Na miejscu dyrektora generalnego zastąpił go wówczas Larry Page.

Odkąd Schmidt nie jest już CEO Google, jego obowiązki polegają na zawieraniu umów partnerskich, podtrzymywaniu relacji biznesowych, Schmidt wciąż pełni też funkcję doradcy obu założycieli Google.

Prezes koncernu przyleciał do Warszawy swoim prywatnym samolotem. Siergiej Brin, Larry Page i Eric Schmidt posiadają w sumie co najmniej 8 prywatnych odrzutowców .

Więcej o: