Amazing! Czy taki będzie smartfon Amazona? Premiera już...

Branżowe media twierdzą, że 18 czerwca Amazon zaprezentuje swój pierwszy, niezwykle innowacyjny smartfon. Powinniśmy się szykować na coś, czego jeszcze nie widzieliśmy. Czy to wystarczy, by zmienić układ sił na rynku?

Już 18 czerwca Amazon ma zaprezentować światu swój pierwszy smartfon. I to od razu nie byle jaki, bo wyposażony w kilka układów, które do tej pory w urządzeniach tego typu są rzadkością.

Po pierwsze - trójwymiar

Według portalu Businessinsider smartfon Amazona będzie wyświetlał obraz "wyglądający jak trójwymiarowy". Efekt ten ma być uzyskany poprzez przesuwanie tła zgodnie z ruchem głowy. Ikonki i inne elementy pozostaną nieruchome, dzięki czemu użytkownik ma mieć wrażenie przestrzenności.

Po drugie: śledzenie ruchów

Smartfon Amazona będzie wyposażony w kilka kamer z przodu. Będą one w stanie śledzić nasze ruchy. Efekt? "Zdefiniuje na nowo sposób, w jaki korzystamy ze smarfona" uważa jeden z dziennikarzy portalu BGR. Ponoć chodzi o to, że nie będziemy musieli ciągle dotykać telefonu. Ciekawe jak to działa w praktyce?

Po trzecie: znów coś za darmo

Prócz innowacyjnych funkcji takich jak możliwość rozpoznawania tekstu na podstawie wykonywanych zdjęć Amazon ma dla klientów coś jeszcze. Chodzi o specjalne plany taryfowe, dzięki którym użytkownicy dostaną dostęp do darmowych treści takich jak filmy czy telewizja. Darmowych czyli nie zaliczanych do miesięcznego transferu danych. Na urządzeniu mobilnym? Kocham ten pomysł!

Po czwarte: nieandroidowy Android

Podobnie jak w przypadku tabletu Kindle smartfon Amazona ma korzystać z mocno zmodyfikowanej wersji Androida. To oznacza, że będzie można pobierać aplikacje ze sklepu Amazona.

Po piąte: nie jest najpiękniejszy, ale..

Zastanawiacie się pewnie, czy wygląd będzie równie innowacyjny co "wnętrze". Sądząc po przedstawionych poniżej wizualizacjach (oczywiście nieoficjalnych) - nie bardzo. Bryła jest dość prosta, brak w niej czegokolwiek charakterystycznego. To trochę rozczarowuje. Na rynek trafił już smartfon mało znanego producenta z Chin, który pod tym względem prezentuje się chyba lepiej . Uczciwe przyznać jednak trzeba, że specjaliści Amazona musieli zmieścić w smartfonie znacznie więcej układów, nie dziwi więc, że wygląda "troszeczkę topornie".

Specyfikacja

Smartfon Amazona ma mieć ekran o przekątnej 4,7 cala (720p), 2GB pamięci RAM. Branżowe media spodziewają się premiery już 18 czerwca.

Co chce osiągnąć Amazon?

Wydaje się, że na rynku smartfonów panuje nuda. Królem wszystkich wykresów pozostają Samsung i Apple. Reszta producentów pomimo świetnych produktów i wielkich inwestycji musi zadowolić się udziałem w rynku na poziomie kilku procent.

A mimo to co jakiś czas pojawiają się próby zmiany tego układu sił. Producenci używają różnych technik, zazwyczaj chcą nas jednak przekonać, że dają "więcej za mniej".

Tylko że to już nie zawsze działa, bo na konsumentach nie robi już wrażenia dodatkowy gigabajt pamięci czy nieco ulepszony aparat.

I właśnie dlatego produkt Amazona ma szansę na sukces, bo może być czymś innowacyjnym i wyznaczającym nowe trendy. O ile konsumenci wykażą entuzjazm. O tym przekonamy się kilka miesięcy po premierze. Amazon, jak w przypadku tabletów, ma kilka asów w rękawie, którymi może przyciągnąć całkiem pokaźną rzeszę klientów.

Tekst i zdjęcia za Businessinsider.com

Więcej o: