Zajrzał do łazienki Georga W. Busha. Został skazany na 4 lata

Na cztery lata więzienia skazano właśnie cyberprzestępcę, który włamał się na konto pocztowe byłego prezydenta USA George W. Busha. Do uzyskania dostępu użył niezwykle przebiegłej metody.

Marcel Lazar Lehel to pochodzący z Rumunii kierowca taksówki, który prowadził drugie życie. Brał na cel znane amerykańskie osobistości i próbował uzyskać dostęp do ich prywatnych kont pocztowych.

Cyberprzestępca włamał się też na konto AOL byłego amerykańskiego prezydenta Georga W. Busha. I choć uzyskał dostęp do osobistych informacji takich jak stan zdrowia, kody do innych serwisów i prywatnych wiadomości, uwagę mediów przyciągnęło co innego.

To widoczne u góry nieco dziwaczne obrazy malowane przez Busha - osobliwe autoportrety prezentujące Busha w jego łazience...

Lehel, używający pseudonimu Guccifer, dostęp do kont uzyskiwał na różne sposoby. Często prosił o "przypomnienie hasła" i wpisywał odpowiedzi na pytania stawiane przez system na podstawie ogólnie dostępnych informacji.

Dość zastanawiające jest, że konto prezydenta USA nie było chronione w jakiś szczególny sposób, choćby przez autoryzację dwustopniową lub bardzo skomplikowane hasło.

Jeśli zastanawiacie się czy George W. Bush przejął się opiniami na temat jego pierwszych obrazów zajrzyjcie do naszej galerii <<<<<<<<.

 
Więcej o: