Zrób sobie drona - wystarczy 30 sekund, kartka i smartfon

Teraz każdy może mieć własnego drona. Wystarczy kartka, smartfon i moduł bluetooth z silniczkiem.

Od jakiegoś czasu dosyć regularnie w wiadomościach pojawiają się drony. Oprócz tych militarnych są również dostępne bezzałogowce konsumenckie, ale te nadal kosztują całkiem sporo. Na szczęście jest rozwiązanie, które pozwoli każdemu zmienić papierowy samolocik w drapieżnego drona.

No dobrze, może trochę przesadziłem, ale PowerUp 3 naprawdę znacznie rozszerza możliwości zwykłej kartki papieru. Zestaw składa się z dwóch małych, połączonych ze sobą elementów: modułu bluetooth z baterią oraz silniczka. Mocujemy je w naszym papierowym samolociku, a gdy nam się znudzi, lub zepsuje, możemy zrobić kolejny.

Z czego składa się modułZ czego składa się moduł Fot. Fot. Power Up/LJ Fot. Fot. Power Up/LJ

Lotem sterujemy za pomocą smartfona połączonego z PowerUp 3 przez bluetooth: na przykład wychylając telefon zmieniamy kierunek lotu:

Oczywiście każdy dron wymaga odpowiedniej aplikacji do sterowania. W tym przypadku jest ona dostępna na iOS i Androida i oferuje nam parę dodatkowych możliwości:

Co znajdziecie w aplikacjiCo znajdziecie w aplikacji Fot. Power Up/LJ Fot. Power Up/LJ

PowerUp 3 został sfinansowany na Kickstarterze parę miesięcy temu. Pomysłodawca projektu, Shai Goitein z Nowego Jorku, prosił o 50 tysięcy dolarów. Otrzymał ponad 1,2 miliona! Pierwsze moduły już trafiły do osób, które wsparły projekt, a już niedługo pojawią się w zwykłej sprzedaży po 49 dolarów za sztukę.

 
Więcej o: