Zbiłeś ekran w smarfonie? Polak stworzył narzędzie, które ci pomoże

Uszkodzenie wyświetlacza w smarfonie oznacza nie tylko konieczność poniesienia kosztów ale również utrudniony dostęp do danych zapisanych w urządzeniu. Na szczęście polski programista stworzył aplikację, która pozwala odzyskać kontrolę nad uszkodzonym smartfonem za pomocą PC.

Kamil Janku, użytkownik XDA Forum Member, stworzył narzędzie, które będzie wybawieniem dla wielu użytkowników smartfonów. Chodzi o sytuacje, w których na skutek upadku lub awarii przestaje nam działać wyświetlacz.  Dzięki narzędziu stworzonemu przez Polaka smartfonem ponownie będzie można sterować ale za pomocą komputera.

Po zainstalowaniu oprogramowania na komputerze i podłączeniu smarfona przez kabel USB (niezbędny jest tryb debugowania) na ekranie zobaczymy to co widać na powyższym zdjęciu. Z prawej strony wyświetla się ekran naszego smartfona, po lewej stronie mamy wirtualną klawiaturę i przyciski. W ten sposób możemy skopiować informacje ze smartfona.

Spytaliśmy Kamila o to w jaki sposób wpadł na pomysł stworzenia aplikacji:

Sam pomysł kontrolowania zbitego smartfona zrodził się rok temu, kiedy rzeczywiście zbiłem szybke w moim telefonie. Odzyskałem nad nim kontrolę w bardzo skomplikowany sposób poprzez wysyłanie komend do telefonu, które symulowały dotknięcia w danym miejscu. Jakiś tydzień temu przypomniałem sobie o tym i stwierdziłem, że fajnie by było ułatwić cały proces za pomocą prostej aplikacji. Wtedy szybko zabrałem się do pracy i w około 3 godziny napisałem pierwszą wersję, która szybko stała się popularna wśród użytkowników XDA.

Inni użytkownicy XDA Forum określili projekt Polaka jako "niezwykle użyteczny" i "wspaniały pomysł". Ja też przyłączam się do podziękowań!

Kamil Janku ma 16 lat. Zajmuje się tworzeniem aplikacji na Windows i Androida.

Link>>>

 
Więcej o: