Samsung wprowadza zakrzywione telewizory UHD i... sprawdza, jakie filmy lubimy

Samsung postanowił sprawdzić gusta filmowe Europejczyków. Tak powstała lista najpopularniejszych produkcji kinowych na naszym kontynencie.

Gusta filmowe w każdym kraju Europy są z całą pewnością różne, ale Samsung postanowił stworzyć listę 10 najpopularniejszych produkcji w kilku kategoriach. W badaniu brały udział osoby w wieku od 16 do 64 roku życia, ale jak widać dla wszystkich jednymi z najważniejszych filmów jest trylogia "Władca Pierścieni" Petera Jacksona.

Ta lista powstała z okazji wprowadzenia przez firmę do sprzedaży pierwszych na świecie zakrzywionych telewizorów Ultra HD, czyli w rozdzielczości 3840x2160.

Muszę przyznać, że jestem zaskoczony takimi odpowiedziami ankietowanych. Co więcej, nawet w kontekście udzielanych przez większość osób odpowiedzi, wyróżnia się "Siedem" Davida Finchera. Co wy o tym myślicie? Jakie są wasze typy na top 10?

Jeśli zaś chodzi o oglądanie filmów w domu, to Luke Mansfield, dyrektor ds. innowacji w firmie Samsung w Europie, zachwala wygięte ekrany:

Wszyscy lubią oglądać przebojowe produkcje w kinie, by w pełni docenić efekty pracy filmowców. Nasz zespół ds. innowacji od lat pracuje nad tym, by wrażenia dotąd zarezerwowane dla osób oglądających film na dużym ekranie stały się dostępne także dla widzów w domach, tak aby magię filmów można było poczuć także na ulubionej kanapie. Po obejrzeniu setek filmów w kinach w całej Europie z różnych punktów na sali odkryliśmy, że kluczem do odtworzenia wyjątkowej kinowej atmosfery jest odpowiednie zakrzywienie ekranu.

Taki kształt telewizora pozwala uzyskać głębszy, szerszy obraz i większe pole widzenia, a widz siedzący na kanapie ma wrażenie, że filmowe wydarzenia rozgrywają się wokół niego.

W Technologie.gazeta.pl już od jakiegoś czasu testujemy wygięty telewizor i w przyszłym tygodniu pojawi się w naszym serwisie jego recenzja.

Więcej o: