InPost jak Amazon - przedstawia drony dostarczające przesyłki do paczkomatów

Polska firma InPost nie chce zostawać w tyle za światowymi trendami i postanowiła zademonstrować własny system dostarczania przesyłek przez drony. Co o tym myślicie?

Firma InPost znana jest wszystkim ze swoich paczkomatów. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie - gdy otrzymamy przesyłkę możemy odebrać ją w dogodnym dla nas czasie, bez konieczności stania w kolejce na poczcie. Wygląda na to, że firma chce być jeszcze bardziej innowacyjna, gdyż niedawno zademonstrowała sposób dostarczania paczek przez drony.

Ta metoda jest jednak nieco bardziej złożona, niż propozycja Amazonu, gdyż wymaga użycia dwóch robotów. Pierwszy, latający, przenosi przesyłkę na dużych dystansach i przekazuje ją uziemionemu dronowi czekającemu pod paczkomatem. Ten otwiera skrytkę i umieszcza w niej paczkę.

Niestety na razie nie wygląda to imponująco i całość psuje świadomość, że niezdarnym robotem sterować musi człowiek. Patrząc na napis "SZYBKO", znajdujący się na przesyłce, ciągle myślałem o ile łatwiej byłoby ją po prostu podnieść i własnoręcznie włożyć do paczkomatu.

Oczywiście na razie to tylko propozycja, przedstawienie pewnej koncepcji. Mimo wszystko przedstawiciele InPost zapewniają, że dostarczanie przesyłek przez drony za kilka lat będzie czymś powszechnym.

Ciekawe, czy także w Polsce.

Więcej o: