Co ty wiesz o...? Sprawdź się w quizie Google

Google przygotował dla nas kolejną atrakcję. Tym razem jest to interaktywna gra pozwalająca sprawdzić swoją wiedzę z sześciu różnych kategorii. Przeciętny internauta chyba jest... bez szans.

Google zaprezentował właśnie interaktywną grę Smarty Pins. Zasady są proste: pytania są skonstruowane w taki sposób, że odpowiedzieć na nie można jedynie wskazując odpowiednie miasto na mapie. Na przykład "Gdzie wybudowano pierwsze metro?" wymaga przeciągnięcia wirtualnej pinezki na Londyn. Nim udzielimy prawidłowej odpowiedzi możemy jeszcze poprosić o podpowiedź. Jeśli zdążymy odpowiedzieć w ciągu 10 sekund otrzymamy dodatkowe punkty.

Smarty PinsSmarty Pins Fot. Google Fot. Google

Quiz można rozwiązać decydując się odpowiadać na wszystkie pytania lub wybrać jedną z sześciu kategorii (Bieżące tematy, Kultura i sztuka, Nauka i Geografia, Sport i gry, Rozrywka, Historia i aktualne wydarzenia).

Bez względu na to jakiej kategorii dotyczą pytania i tak trzeba dobrze znać się na geografii. Bo nawet jeśli znamy odpowiedź (wiemy, o jakie miasto chodzi), musimy je jeszcze znaleźć na mapie. I o ile nie ma problemu z miastami takimi jak Cannes, Dunkierka, Galway, to już lokalizacja niektórych zabytków, miejsc, które znamy słabiej może nastręczać sporych kłopotów.

A żeby wygrać musimy na wirtualnej mapie Google "przemierzyć" 1609 kilometrów. Po prostu pomiędzy każdą prawidłową odpowiedzią rysowana jest ścieżka. Konkurs wygramy, jeśli osiągniemy pożądany wynik "w kilometrach".

Czy quiz jest prosty? Nie jest, bo decydując się na pytania ze wszystkich dziedzin łatwo trafić na takie, które naprawdę może sprawić problem. Na szczęście to tylko zabawa i tak naprawdę zachęta do poznawania faktów.

Link do gry (dostępna w języku angielskim).

Więcej o: