Szkolna wycieczka i seks czyli kolejny przekręt na Facebooku

Użytkownicy Facebooka znów na celowniku cyberprzestępców. Jeśli traficie na wiadomość o szkolnej orgii lepiej omijajcie ją z daleka. Oto dlaczego.

Kolejny już raz cyberprzestępcy próbują wykorzystać ludzką ciekawość i podsuwają użytkownikom Facebooka wpis mający pochodzić z serwisu informacyjnego. W rzeczywistości to kolejny "przekręt", który może narazić was na koszty i nieprzyjemności.

Kolejny przekręt na FBKolejny przekręt na FB Fot. Internet

Fot. Internet

Tym razem wiadomość dotyczy rzekomej orgii, która miałaby się odbyć na wycieczce szkolnej. Wpis zawiera wszelkie szczegóły jakie mogłyby zachęcić osobę "żądną wrażeń". My sobie je podarujemy. Wymienimy tylko tytuł, którego należy wystrzegać się na Facebooku:

"Warszawa: szkolna wycieczka nastolatek zamienia się w orgię i kończy się ciążą [WIDEO]".

Autorzy strony zachęcają nas do zapoznania się z "relacją wideo". Aby ją zobaczyć trzeba jedynie "potwierdzić pełnoletność". Autorzy strony chcą byśmy wierzyli, że potwierdzamy pełnoletność przepisując wyświetlony na ekranie kod.

Kiedy jednak spełnimy życzenie cyberprzestępców stanie się jedna z dwóch rzeczy. Albo zapiszemy się do płatnej usługi SMS Premium (koszt do 100zł miesięcznie), albo udostępnimy autorom spamu nasze konto na Facebooku. W ten sposób będą mogli zwiększyć zasięg swoich postów.

Facebooka w Polsce używa dziesięć milionów osób, "nabranie" kilkudziesięciu czy kilkuset nie wydaje się wcale takie nieprawdopodobne. Wystarczy, że górę weźmie ciekawość...

Więcej o: