Jak zrobić zdjęcie Google Glass? Wystarczy pomyśleć!

Google Glass powoli zaczynają być dostępne dla przeciętnego użytkownika. Na rynek trafia właśnie dodatek do okularów, umożliwiający sterowanie nimi za pomocą myśli. Jest z nim jeden problem...

Do sprzedaży trafia właśnie nowy dodatek do Google Glass. Ma umożliwiać wykonywanie zdjęć i dzielenie się nimi na Facebooku za pomocą... myśli.

Na ten ciekawy pomysł wpadło studio This Place . Żeby było to możliwe należy zakupić czujnik aktywności mózgu  Neurosky MindWave EEG (89 funtów) i pobrać bezpłatną aplikację MindRDR. Twórcy zestawu obiecują, że wkrótce będzie on rozpoznawał znacznie większy wachlarz poleceń.

Z urządzeniem jest jeden zasadniczy problem. Już dziś Google Glass budzą kontrowersje, ponieważ nosząc je wyróżniamy się z tłumu. A zakładając na głowę czujnik będziemy... jeszcze bardziej rzucać się w oczy.

Czujnik fal mózgowych   okular Google GlassCzujnik fal mózgowych okular Google Glass Fot. za TheNextWeb

Fot. za TheNextWeb

Inteligentne okulary Google są od pewnego czasu dostępne w USA oraz w Wielkiej Brytanii. Dość wysoka cena (ok. 1500 dolarów) przez niektórych traktowana jest jako zaporowa (Google wie, że nie sprzeda okularów, więc ustawił cenę bardzo wysoko), drudzy uważają że to część strategii (Google chce by wszyscy traktowali Okulary jako drogie i ekskluzywne urządzenie).

Połączenie Google Glass z czujnikiem EEG pokazuje, jak w niedalekiej przyszłości może wyglądać świat urządzeń mobilnych. Być może najlepszym interfejsem służącym do interakcji z elektronicznymi gadżetami jest właśnie nasz umysł?

 
Więcej o: