Wyciekły zrzuty ekranu nowego Windows. A na nich oczekiwane zmiany

Pamiętacie być może, że w kolejnym Windows ma powrócić menu Start. Do tej pory nie było wiadomo, czy pojawi się ono jeszcze w Windows 8.1, czy w późniejszych wydaniach. Jednak do sieci trafiły zrzuty ekranu które sugerują, że nie stanie się to w najbliższym czasie.

W kwietniu na konferencji Build Microsoft zaprezentował najważniejsze zmiany, jakie w przyszłości trafią do systemu operacyjnego Windows. Było to między innymi wskrzeszone menu Start (z aplikacjami zarówno desktopowymi jak i z "kafelkowego" interfejsu Modern) oraz możliwość uruchamiania aplikacji Modern w trybie desktopowym. To nowości, na które obecni właściciele Widnows 8 - ci, którzy korzystają raczej z myszki i klawiatury zamiast z ekranu dotykowego - czekają od dawna. Zapowiedź nowości owszem, padła, ale nie sprecyzowano bliżej, kiedy mają się one pojawić. Można było przypuszczać, że będzie to jedna z aktualizacji Windows 8.1, albo dopiero Windows 9.

Rozwojowa wersji Windows 9, Build 6.4.9788

A teraz właśnie do Sieci trafiły zrzuty ekranu Build 6.4.9788 rozwojowej wersji Windows 9 ("Treshold"). Widać na nich zarówno nowe menu start, jak i aplikacje Modern uruchamiane na desktopie. Czy to znaczy, że na nowości trzeba będzie poczekać do kolejnego "dużego" wydania Windows? Na to wygląda.

Ale nie ma tego złego. Według niepotwierdzonych jeszcze informacji Windows 9 ma być zaprezentowany jesienią tego roku. Prawdopodobnie nie będzie zawierać aż tak przełomowych zmian, jak Windows 8, ale co może być lepszą zachętą do kupienia i korzystania z tego systemu niż "Wiemy, że brakowało wam w Windows 8 menu Start, dlatego przywróciliśmy je w pełnej funkcjonalności w Windows 9"?

Więcej o: