Budowa nowego kampusu Apple idzie pełną parą [ZDJĘCIA]

Na nowych zdjęciach z budowy kampusu Apple można zobaczyć jak postępują prace. To będzie olbrzymia konstrukcja.

O "statku kosmicznym" Apple, budowanym w Cupertino w Kalifornii, pisaliśmy już wcześniej - to będzie jedna z najnowocześniejszych siedzib korporacyjnych na świecie. Pracować w niej będzie 13 tysięcy pracowników, a sama działka ma powierzchnię 71 hektarów.

Niedawno budowa ruszyła na tyle, by można było pokazać jakieś konkretne zdjęcia z jej postępów. W kwietniu reporter stacji KCBS wykonał to zdjęcie z helikoptera:

Fot. Ron Cervi/KCBS

Obecnie jednak ten teren wygląda nieco inaczej:

Fot. City of Cupertino

Dzięki Google Street View możecie przespacerować ulicami na około terenu nowego kampusu Apple. Fotografie pochodzą jednak z okresu, w którym dopiero wyburzano stojące tam wcześniej budynki.

Wyświetl większą mapę

Jak już wspomniałem, działka ma powierzchnię 71 hektarów. Po nałożeniu jej na mapę Warszawy zauważymy jaki to jest ogromny teren - rozpościerający się od Al. Jana Pawła II do Marszałkowskiej i od Al. Jerozolimskich po Halę Mirowską i Ogród Saski.

Fot. Łukasz Józefowicz

Centrum nowego kampusu będzie okrągły budynek o średnicy 365 metrów, który pomieści 13 tysięcy pracowników. W środku będzie miejsce na centrum fitness o powierzchni 9 300 metrów kwadratowych i wielkie audytorium mające 11 200 metrów kwadratowych mieszczące 1000 osób. W podziemnym garażu zmieści się aż 2 400 samochodów. Całość będzie miała swoje własne zasilanie - zwykła sieć elektryczna będzie traktowana jako zapasowa. W zamian za pozwolenie na budowę Apple zgodził się otrzymywać mniejszy zwrot z podatku przez najbliższe kilka lat.

Z zewnątrz budynek pokryty zostanie olbrzymimi warstwami zakrzywionego szkła - jak powiedział Steve Jobs, jego firma doskonale zna się na tym jak wykorzystywać szkło w architekturze.

Poniżej możecie zobaczyć jak zmienił się wygląd terenu pod nową siedzibę Apple. Oddalony widok prezentuje teren z początku tego roku, jednak gdy przybliżycie obraz pokazane zostaną wam zdjęcia satelitarne wykonane przed 2014 rokiem. To tymczasowe niedociągnięcie Google, ale warto z niego skorzystać, bo takie porównanie robi niezłe wrażenie.

Wyświetl większą mapę

Nowa siedziba Apple ma być w pełni ukończona przed końcem 2016 roku.

Więcej zdjęć nowego kampusu Apple znajdziecie w naszej galerii TUTAJ >>>

Więcej o: