Zaskakujący element wewnątrz hełmu Oculus Rift

Portal iFixit, specjalizujący się w rozbieraniu sprzętu elektronicznego na czynniki pierwsze, tym razem zajął się prototypem hełmu Oculus Rift. Jeden z kluczowych elementów wydaje się naprawdę zaskakujący. Już go gdzieś widzieliście!

Oculus Rift dostarczył właśnie deweloperom drugą wersję swojego hełmu. Od pierwszego modelu różni się obecnością czujnika zbliżeniowego. Urządzenie jest w stanie dokonywać pomiaru swojego położenia w przestrzeni.

Do środka hełmu postanowił zajrzeć portal iFixit znany z rozbierania urządzeń na czynniki pierwsze i oceniania jak łatwe są w naprawie.

Standardowym wyposażeniem hełmu Oculus Rift są dwa zestawy soczewek pozwalająca na doskonałe dopasowanie ostrości obrazu. Gadżet jest wyposażony w złączę HDMI oraz USB.

Najciekawszym odkryciem okazał się jednak ekran. Jest to element smartfona Galaxy Note 3. Przeniesiony w całości do hełmu - producent nie usunął nawet swoich oznaczeń. Ekran Super AMOLED ma przekątną 5,7 cala i wyświetla obraz w rozdzielczości 960x1080 pikseli.

Oculus Rift wykorzystuje ekran Galaxy Note 3Oculus Rift wykorzystuje ekran Galaxy Note 3 Google/iFixit

Google/iFixit

Nie jest jasne, czy w finalnej wersji hełmu Oculus Rift znajdzie się dokładnie taki element - gotowy do wymontowania ekran z Note 3. Być może do czasu uruchomienia pełnej produkcji obie firmy uznały za bezzasadne tworzenie zupełnie nowego wyświetlacza. Tym bardziej, że Samsung we współpracy z Oculus Rift tworzy własne wirtualne okulary - Gear VR.

Z niecierpliwością czekamy na oficjalną premierę obu produktów. Chcielibyśmy się przekonać, czy będą jedynie gadżetem o niezbyt szerokim spektrum zastosowania czy doskonałym narzędziem, lepszym niż smartfon.

 

Samsung Galaxy Note 3 SM-N9005 czarny 6 opinii w okazje.info

Więcej o: