Będziesz mógł zwrócić Google zakupioną aplikację lub grę. Dwie godziny zabawy za darmo?

Google być może zdecydował się na dość odważny krok. Testuje możliwość odzyskania pieniędzy wydanych na aplikację lub grę przez 120 minut. Czy będzie można bawić się najdroższymi pozycjami z Google Play za darmo?

Google planuje zrobić prezent użytkownikom. Być może już niedługo w znaczący sposób wydłuży czas przez jaki można ubiegać się o zwrot pieniędzy wydanych na grę lub aplikację w sklepie Play. Nie jest jeszcze do końca jasne, czy zmiana będzie dotyczyć wszystkich pozycji, ale większość z nich będzie można testować przez dwie godziny. Do tej pory czas ten wynosił piętnaście minut.

Zmianę w polityce sklepu z aplikacjami Google odkryli dziennikarze portalu Android Police . Zakupili grę Electronic Arts, a po szesnastu minutach (czyli minutę po terminie) wciąż byli w stanie odzyskać wpłacone pieniądze. Opcja była aktywna dwie godziny po zakupie.

Android Police próbował potwierdzić u źródła, czy wydłużenie czasu na zwrot zakupionych pozycji jest przesądzone. Google nie udzielił jednak jednoznacznej odpowiedzi. Być może nie chciał dawać milionom użytkowników powodów do szturmowania swoich serwerów.

Posunięcie Google byłoby dobre dla użytkowników pod trzema względami. Po pierwsze płatne aplikacje, szczególnie te skomplikowane, przez dwie godziny można już przetestować, piętnaście minut to jednak za mało. Po drugie mając świadomość, że w ciągu dwóch godzin można oddać to co się kupiło użytkownik może wydawać więcej. Po trzecie takie traktowanie użytkowników jest po prostu fair. A użytkownik, który czuje się traktowany uczciwie wydaje więcej i chętniej.

Miejmy nadzieję, że Google wkrótce zaktualizuje swoją stronę dotyczącą zasad zwrotu pieniędzy za płatne aplikacje. Potwierdzi tym samym zmiany na lepsze.

Czy będzie wykorzystywać nowe zasady do darmowego korzystania z najlepszych gier i programów? Prosimy o komentarze.

Więcej o: