Posłuchaj Google Street View. W 3D!

Wirtualne wycieczki Google zabierały nas do tej pory w różne miejsca, rzadko jednak zdarzało się, aby jednym z najważniejszych atutów takiej wyprawy był dźwięk. Tym razem jest jednak inaczej.

Google Street View pozwala odbyć wirtualną podróż w niemal każdą część świata. Czasami jednak gigant internetu przygotowuje dla nas coś specjalnego - wycieczkę pełną nietypowych atrakcji.

Tym razem specjaliści Google opracowali podróż po trzech różnych miejscach: ulicach Awinionu, plaży Hapuna i parku Balboa. I to niecodzienną, bo do przestrzennego obrazu dodano również przestrzenny dźwięk.

Google Street View z dźwiękiem 3DGoogle Street View z dźwiękiem 3D Google

Google

Kiedy więc poruszamy się wokół kościoła słyszymy bicie dzwonów, wędrując w stronę rynku usłyszymy dźwięk akordeonu. Idąc za nim trafimy na muzyka siedzącego na ławeczce. Kiedy przystaniemy pod jednym z drzew dobiegnie nas śpiew ptaków.

Dzięki wycieczce Google usłyszymy też rozmowy, dzwonki telefonów, szum ulicy. Kiedy zmienimy położenie dźwięk również się zmieni  - dając nam wrażenie przestrzenności.

Nawigacja na stronie odbywa się tradycyjnie. U dołu strony znajdują się trzy małe ikonki - pozwalają nam nawigować pomiędzy poszczególnymi nawigacjami. Pierwsza to Awinion (Francja), druga to plaża Hapuna (Hawaje) a trzecia to park Balboa w Kaliforni.

Wycieczka jest udana, jeśli będziemy przemierzać lokalizacje w miarę płynnie. Jeśli przystaniemy w jakimś miejscu na dłużej usłyszymy zapętlony dźwięk.

Dzięki dźwiękowi przestrzennemu iluzja bycia w innym miejscu jest jeszcze silniejsza. Zapraszamy zatem na wirtualną wycieczkę dzięki Google Street View>>>>.

Więcej o: