Google stworzył Matrix dla swoich samochodów

Jak przetestować bezpiecznie samosterujące samochody? Pozwolić im jeździć do woli ulicami Kalifornii. Całego stanu przeniesionego do świata wirtualnego.
Zobacz wideo

Google pracuje nad samosterującymi się samochodami od kilku lat. Kilka miesięcy temu zaskoczył nas kompletnie nową odsłoną swojego pojazdu.

Dziś dowiadujemy się, że by móc bezpiecznie testować swoje rozwiązanie Google stworzyli symulację rodem z Matrixa. Stworzono... wirtualny stan Kalifornia, w którym samochody mogą podróżować do woli.

The Guardian rozmawiał o projekcie z przedstawicielami internetowego giganta. Stało się jasne, co przemawia za korzystaniem z symulatora.

"W ciągu kilku godzin możemy przetestować tysiące scenariuszy, co w normalnych warunkach drogowych mogłoby zająć nawet dekady".

Google nie zdradza żadnych szczegółów technicznych. Wiadomo tylko, że w symulacji znalazła się całość dróg stanu Kalifornia - wirtualne samochody mają do przejechania... 275 tysięcy kilometrów!

Testy idą pełną parą, wirtualne pojazdy "przejechały już" 6,5 miliona kilometrów.

Wizja Google staje się więc coraz bardziej realna. Moment, w którym będziemy mogli używać autonomicznych pojazdów bez kierowców w ruchu miejskich zbliża się nieuchronnie. Trochę mnie to przeraża...

Więcej o: