IFA 2014: Zawsze chciałeś być Barneyem z "Jak poznałem waszą matkę"? Z tym gadżetem to możliwe

To urządzenie nie sprawi, że nabierzecie cech charakteru Barneya. I może to i dobrze.

Oglądaliście serial "Jak poznałem waszą matkę"? Jeden z głównych bohaterów uwielbia grę w laser tag, czyli zabawę w strzelanie pistoletami laserowymi. Myślcie o tym jak o paintballu, tylko strzela się promieniami słabego lasera. Niemiecka firma postanowiła upowszechnić tę grę i nazwać ją Dustcloud.

Wystarczy do niej małe urządzenie w kształcie pistoleciku. Jest ono w całości wykonane z plastiku, na brzegu lufy znajduje się przycisk spustu. Na szczycie lufy wyświetla się liczba "strzałów", które jeszcze nam zostały. Całość uzupełnia aplikacja mobilna. W niej na mapie widzimy pozycje aktywnych graczy. Możemy wybrać jednego z nich i albo wejść z nim w sojusz, albo wyzwać go na pojedynek.

Jeśli skorzystamy z tej ostatniej opcji, to wystarczy zlokalizować wyzwanego gracza i pokonać go w "walce 1:1". Jeśli tak się stanie, dzieją się dwie rzeczy:

- wygrany otrzymuje dodatkową liczbę strzałów

- awansuje w rankingu graczy.

Dustcloud jeszcze nie ma na rynku. Jej twórcy mówili, że planują debiut w okolicach marca 2015 roku, na początku na rynku azjatyckim. Cena plastikowego "pistoleciku" nie jest jeszcze znana.

Więcej o: