Microsoft zaprezentuje Windows 9 już 30 września

30 września Microsoft organizuje konferencję prasową, na której ma zaprezentować oficjalnie Windows 9.

Microsoft rozsyła do dziennikarzy zaproszenie na konferencję prasową, która odbędzie się 30 września - za dwa tygodnie, we wtorek. Prezentacja ma skupiać się na "zaawansowanych użytkownikach i firmach". Spodziewamy się też "dyskusji o przyszłości Windows".

Windows 9 ma być kolejnym krokiem milowym, być może najważniejszym systemem w historii Microsoftu. W końcu komputery stały się tylko częścią naszego ekosystemu dlatego Windows musi lepiej radzić sobie ze współpracą ze smartfonami i tabletami.

Satya Nadella, który zastąpił na stanowisku Steve'a Ballmera, będzie więc miał szansę udowodnić, że potrafi realizować nakreśloną przez siebie wizję. "Jeden Windows" brzmi dziś mgliście i nie wiemy, co tak naprawdę oznacza. Miejmy nadzieję, że Windows 9 będzie miał lepiej zorganizowany interfejs, który nie sprawi, że ci, którzy przesiądą się na niego z Windows 7 będą musieli uczyć się swojego komputera "od nowa".

Windows 9 ma trafić do użytkowników pod koniec przyszłego roku. Wcześniej czeka nas standardowa procedura - najpierw system otrzymają deweloperzy i współpracownicy Microsoftu.

Więcej o: