Amazon prezentuje nowy czytnik i niezniszczalny tablet dla dzieci

Amazon zaprezentował właśnie odświeżoną rodzinę swoich produktów. Wśród sześciu propozycji znalazły się dwie zupełnie nowe, w tym jedna... niezniszczalna. Zepsujesz? Amazon wymieni!

Na rynek trafiają właśnie nowe i odświeżone produkty Amazona. Wśród nich czytnik e-booków oraz tablet dla dzieci i coś dla szukających dobrego sprzętu w bardzo niskiej cenie.

Nowe czytniki e-booków

Na rynek trafia Kindle Voyage - "najbardziej zaawansowany czytnik Amazona".Charakteryzuje się metalową obudową, jest bardzo lekki i cieńszy niż inne modele (7,6mm). Waży zaledwie 180g. W urządzeniu znalazł się wyświetlacz Carta nowej generacji - rozdzielczość 300 ppi ma zapewnić "laserową jakość obrazu i tekstu" - oraz system podświetlenia LED Paperwhite. Jest o 39 procent jaśniejszy od poprzednika. Przód Voyage został pokryty szkłem odpornym na zarysowanie.

Kindle VoyageKindle Voyage Fot. Amazon

Fot. Amazon

Kindle Voyage kosztuje 199 dolarów.

Amazon odświeżył też czytnik Kindle. Teraz standardem staje się dotykowy interfejs. W urządzeniu przyspieszono też o 20% procesor i dwukrotnie zwiększono ilość miejsca na dane. Urządzenie można nabyć za 79 dolarów.

We wszystkich czytnikach e-booków Amazon wprowadza też szereg nowych funkcji. Za 9,99 dolara miesięcznie będzie można uzyskać dostęp do biblioteki 700 tys. książek. Miejmy nadzieję, że oferta na europejskim rynku będzie równie atrakcyjna. Nowością jest też możliwość logowania do dwóch kont jednocześnie - ma to ułatwić korzystanie z Kindle rodzinom.

Konto rodzinne AmazonKonto rodzinne Amazon Fot. Amazon Fot. Amazon

Amazon ulepszył też nawigację, wyszukiwanie, wyświetlanie informacji o książkach - dla przykładu kiedy zaczniemy czytać jakąś pozycję zobaczymy krótkie podsumowanie o innych dziełach autora.

Tablet dla dzieci, który możesz zepsuć

Po raz pierwszy w ofercie Amazona znalazł się też tablet dla dzieci - Fire HD Kids . Jego największym atutem jest duża wytrzymałość oraz dwuletnia gwarancja obejmująca uszkodzenia mechaniczne. Amazon twierdzi, że "jeśli cokolwiek stanie się z urządzeniem zastąpimy je nie zadając żadnych pytań".

Fire Kids HDFire Kids HD Fot. Amazon

Fot. Amazon

Jednak i bez tej gwarancji tablet wydaje się naprawdę wytrzymały na uszkodzenia. Dowodzi tego poniższe nagranie.

Nagranie

Jak to zwykle bywa w przypadku produktów Amazon kupując tablet otrzymamy dostęp do szeregu treści i usług - 5000 książek, aplikacji, filmów.

Urządzenie wyposażono w czterordzeniowy procesor i wyświetlacz Full HD. Wersja sześciocalowa ma kosztować 149 dol, a siedmiocalowa 189 dol.

Tablet za niewielkie pieniądze

Amazon Fire HD 6Amazon Fire HD 6 Fot. Amazon

Fot. Amazon

Amazon wprowadza też do sprzedaży tablet Fire HD 6 . Kosztujące 99 dolarów urządzenie wyposażono w czterordzeniowy procesor i wyświetlacz full HD. Niecodzienna jest jego wielkość wynosząca sześć cali. Fire HD 6 jest też wyposażony w przednią i tylną kamerę. Co ciekawe użytkownicy mogą korzystać z bezpłatnej chmury służącej do przechowywania zdjęć- nie ma ona limitu wielkości. Tablet działa pod kontrolą systemu Fire OS 4.0 (tworzona przez Amazona wersja Androida).

Coś mocniejszego

Wśród produktów zaprezentowanych przez Amazon znalazł się też odświeżony Kindle Fire HDX. Tablet jest wyposażony w ekran o przekątnej 8,9 cala, mocny procesor taktowany zegarem 2,5Ghz. Jego charakterystyczną cechą są mocne głośniki. Nowy Fire HDX kosztuje 379 dolarów.

Amazon ma więc w swojej ofercie zarówno coś dla oszczędnych jak i dla zwolenników mocniejszej specyfikacji. Wprowadzenie na rynek tabletu dla dzieci jest dowodem na to, że urządzenia będące jeszcze kilka lat temu nowością dziś są już powszechne.

Amazon, pomimo silnej konkurencji dobrze radzi sobie w segmencie produktów nisko i średniobudżetowych. Nie stara się też konkurować w najwyższym segmencie, co jest chyba dobrą decyzją. Dla użytkowników sprzętu Amazon atutem są dodatkowe, często darmowe usługi, nie specyfikacja sprzętu.

Masz czytnik? Sprawdź promocje na e-booki i audiobooki w Publio.pl >>

Więcej o: