Zobacz 20 najlepiej sprzedających się telefonów na Allegro [WRZESIEŃ]

Jakie telefony są najczęściej kupowane na Allegro? Te tanie? Te znane? Te kultowe? Wiemy to dzięki specjalnemu raportowi. Warto poznać szczegóły.

Jedną z istotnych kategorii w serwisie Allegro stanowią telefony - obecnie wystawiono ich 55 tys. Które z nich są najpopularniejsze? Czy wyłącznie, jak podpowiedziałaby intuicja, te tanie? A może właśnie drogie, kosztujące jednak mniej niż w innych kanałach dystrybucji? Sprawdźmy.

Cena nie jest kluczowa

Tanie modele znaleźlimy zarówno na szczycie jak i samym dole rankingu Allegro. Spośród dwudziestu najpopularniejszych modeli sześć kosztuje poniżej tysiąca złotych. Ostatni na liście jest LG L90 kosztujący średnio 648zł. Niska pozycja tego modelu nie zaskakuje, jeśli weźmiemy pod uwagę, że LG G2 Mini możemy już kupić za średnio 685zł (12 miejsce w rankingu). Na dole rankingu znalazły się również S3 mini (16 miejsce, 542zł) i Samsung Galaxy S4 Mini (18 miejsce, 926 zł). Najwyżej spośród telefonów kosztujących do 1000zł zawędrował Samsung I9300 Galaxy S III - zajął czwarte miejsce, kosztuje średnio 817 zł.

Marka nie jest najważniejsza

Czy marka gwarantuje sukces na Allegro? Marka to za mało. Co prawda zestawienie wygrywa iPhone 5S (średnia cena 2 193zł), ale iPhone 6Plus znajduje się niemal na samym dnie - na 17 pozycji (4 444 zł). Podobnie sprawa wygląda z Samsungiem - Galaxy S5 jest na miejscu drugim (1768zł), ale kosztujący średnio 926 zł Galaxy S4 znalazł się na miejscu osiemnastym.

Najważniejszy jest stosunek wartości do ceny

Jak zatem można odczytywać ranking allegro? Jako swoistą "nową wycenę" poszczególnych modeli. Kupujący uznali po prostu, że lepiej wydać 2193zł na iPhone'a 5s niż 3640 zł na iPhone'a 6. Użytkownownicy Allegro mają możliwość kalkulowania, porównywania, przeliczania. Większość z nich uznała, że najnowszy iPhone nie jest (jeszcze) warto ok. 1500zł dopłaty. Choć osób, które uznały odwrotnie - że lepiej dopłacić - też jest całkiem sporo, bo iPhone 6 znajduje się na trzecim miejscu rankingu. Najbardziej jednak zaskakuje bardzo zła pozycja iPhone'a 6 Plus, który trafił na siedemnaste miejsce. Tu zapewne głównym powodem porażki jest naprawdę wysoka cena - średnio 4444 zł. Pierwszy phablet Apple wyraźnie przegrywa więc ze swoim mniejszym bratem. Może to też być swoisty "papierek lakmusowy" - iPhone 6 Plus nie będzie sprzedawał się najlepiej również w regularnych kanałach dystrybucji.

Oprócz Apple i Samsunga dość wysoko plasują się modele Sony. Xperia Z2 (zapewne dzięki premierze Z3) znalazła sie na piątym miejscu (1862zł), pozycję niżej zajmuje Z1 (1241 zł).

Korzystniej mieć zeszłoroczny model?

Samsung Galaxy S5 znalazł się na drugim miejscu rankingu, iPhone 6 na trzecim. To dobre wyniki. Jednak inne modele z listy to modele w większości starsze. Okazuje się więc, że odwiedzający Allegro kalkulują: czy nowy model jest wart sporej różnicy w cenie. W przypadku Xperii Z2 różnica jest spora - nowa Z3 kosztuje blisko 3000zł, używaną Z2 można mieć za średnio 1862zł a Z1 za 1241zł. Różnice między tymi modelami są wyraźne, ale nie przełomowe, kupujący korzystają więc na szybkiej premierze nowych modeli.

Ranking: jakie telefony były najczęściej kupowane na Allegro we wrześniu?

Popularność iPhone'a 6 i Galaxy S5 można tłumaczyć też bardzo korzystną ceną. iPhone 6 kosztuje w Euro RTV AGD ok. 4500zł, na Allegro średnio 3600zł. Różnica jest więc spora.

Jednym z największych zaskoczeń jest brak w rankingu jakiegokolwiek modelu Nokii.

Zainteresował cię któryś z modeli? Co warto o nim wiedzieć? Sprawdź:  iPhonie 5S , Galaxy S5 , Xperii Z2 , LG G3 , Nexus 5 .

dane dostarcza:

Więcej o: