Testuj Samsunga Galaxy S6 za darmo. Zła oferta? Zapłacą. Jeśli uwierzysz...

Na Facebooku pojawił się kuriozalny fanpage. Jego twórcy szukają osób, które zgodzą się za darmo testować następcę smartfona Galaxy S5. Ci, którzy wykażą się bystrością dostaną go za darmo. Reszta dostanie pieniądze. Wystarczy tylko...

Użytkownicy Facebooka mogą trafić na nowy fanpage, który posługując się podejrzanymi metodami zabiega o lajki. Twórcy strony proponują bezpłatne testowanie smartfona Galaxy S6. Ku zdziwieniu centrali w Korei (lub Chinach) osoby, które wezmą udział w teście dostaną smarfona za darmo - wystarczy, że wykryją w nim wadę. Dla mniej bystrych organizator akcji przygotował nagrody pieniężne.

Co trzeba zrobić, by załapać się na tę ofertę? Prócz wykazania się naiwnością trzeba jeszcze zaprosić do polubienia fanpage'a wszystkich swoich znajomych. Administratorzy strony tłumaczą jak można to zrobić szybko  - wystarczy użyć odpowiedniego kodu.

Nowy sposób na lajki?Nowy sposób na lajki? Fot. Facebook

Fot. Facebook

Ze smutkiem stwierdzamy, że twórcy strony odnieśli sukces. Zaproszenia powędrowały już do 11 tys. osób. Na szczęście stronę polubiło zaledwie... 17 osób.

Lektura fanpage'a może też zdradzać przyczyny powodzenia  tego typu akcji . Niektórzy użytkownicy Facebooka zdają się niezbyt dokładnie czytać wszelkie wpisy. Administrator strony zachęcił do aktywności w następujący sposób:

Przypominamy aby zaprosić conajmniej 100 znajomych do wydarzenia. Tym samym pokazujecie, że jesteście aktywni i to właśnie Wam powinniśmy powierzyć nasz nowoczesny telefon Zaznaczajcie w ankiecie liczbę zaproszonych osób.

Pierwsza z odpowiedzi odpowiada na zadane pytanie:

FacebookFacebook Facebook Facebook

Pozostałe jednak chyba już nie do końca.

FacebookFacebook Facebook Facebook

Zanim cokolwiek polubimy na Facebooku może jednak warto zastanowić się dwa razy. Inaczej konta naszych znajomych mogą być atakowane przez dziwne reklamy i oferty...

Warto też zwrócić uwagę na jeden drobny szczegół. Powyższa strona oferuje testowanie smartfona "Galaxy S6", a nie "Samsung Galaxy S6". Naprawdę warto czytać, zanim się coś "podpisze".

Więcej o: