Google prezentuje oficjalnie Androida 5.0 (Lollipop)

Podczas dzisiejszej konferencji Google zaprezentował trzy nowe urządzenia z rodziny Nexus oraz nową wersję systemu operacyjnego. Wbrew temu, do czego zdążyliśmy się już przyzwyczaić nowy Android nie będzie się nazywał "L".

Google zaprezentował dziś oficjalnie nową wersję swojego systemu mobilnego. Android 5.0 (Lollipop), wcześniej spotykany w mediach pod nazwą Android L, ma być przełomowy nie tylko ze względu na przeprojektowany interfejs (dużo na ten temat znajdziecie tutaj ), ale przez nowe możliwości dla deweloperów.

Lollipop jest prezentowany pod hasłem "Bądźmy razem, nie tacy sami". Według Google to najbardziej ambitna wersja systemu - głównie dzięki pięciu tysiącom API udostępnionym programistom. Nowy Android ma po prostu lepiej dopasowywać się do poszczególnych urządzeń, wielkości ekranu (Google wspomina o smartfonach, tabletach i telewizorach), predyspozycji użytkownika.

Google zapewnia, że Lollipop ma być bardziej intuicyjny, ma pozwalać w łatwiejszy sposób zarządzać zdjęciami i filmami, szczególnie tymi, które chcemy udostępniać. Android Lillipop to także nowe rozwiązania pozwalające na sporą oszczędność energii.

 

Najważniejsze jednak, że wkrótce będziemy się mogli w końcu przekonać, czy Android Lollipop jest nowym otwarciem. System ma trafić  - jak wyjaśnia serwis Telepolis - do smartfonów Nexus 4, 5, 7 i 10 i smartfonów z linii Google Play Edition.

To, że Androida Lollipop otrzymają jako pierwsze modele z rodziny Nexus może być najważniejszą kartą przetargową w walce o klienta. Będzie tak jednak wyłącznie wtedy, jeśli rozwiązania Google okażą się lepsze od tego, co swoim konsumentom mają do zaproponowania projektując interfejsy Samsung, HTC czy Sony.

Podczas dzisiejszej konferencji Google zaprezentował też smartfon Google Nexus 6, tablet Google Nexus 9 i konsolę multimedialną Google Nexus. Możecie przeczytać o nich tutaj.

Zobacz wideo

materiały partnera:

Więcej o: