Apple prezentuje nowego iMaca. 5 mm grubości, ekran Retina 27 cali, rozdzielczość 5K!

Dziś podczas konferencji w Cuperino Apple zaprezentował nowe wersje kilku swoich produktów. Oprócz iPada Air 2 i iPada mini 3 zobaczyliśmy też odświeżonego iMaca. I to nie byle jakiego!

Podczas dzisiejszej konferencji Apple zaprezentował nie tylko nowe wersje tabletów (o których piszemy tutaj ), ale wyraźnie odświeżoną wersję jednego z najbardziej kultowych komputerów.

iMac w wersji 27 cali będzie wyposażony w ekran Retina o niesamowitej rozdzielczości 5120x2880 pikseli, czyli 5K. To naprawdę spore zaskoczenie, bo jak słusznie zauważył podczas naszej relacji z konferencji Łukasz Józefowicz to krok wyprzedzający konkurencję. Ta skupia się przecież "dopiero" na 4K.

Nowy iMac jest też imponująco cienki - ma zaledwie 5mm (oczywiście w najcienszym miejscu).

CookCook Cook

Nowy iMac ma następującą specyfikację:

czterordzeniowy procesor 3,5 GHz Intel Core i5 (w standardzie)

- ekran Retina, 5K

- karta graficzna AMD Radeon R9 M290X

- 8GB RAM

- dysk 1TB Fusion Drive

Zaskakuje też cena. iMac w wersji 27 cali zawsze był bardzo drogi, jednak trudno szukać innego komputera z wyświetlaczem 5K w cenie 2499 dolarów.

iMac, co widać na powyższym zdjęciu, jest chyba najbardziej dojrzałą, najdoskonalszą formą komputera All-In-One, którą inni producenci albo porzucili, albo stworzyli w mniej olśniewającej formie.

To właśnie nowy iMac jest produktem, na który przyszło nam "czekać zbyt długo" . Rozczarowani?

Więcej o: