Tomasz Bagiński stworzył film o sondzie Rosetta

Europejska Agencja Kosmiczna zdecydowała się promować misję Rosetta w niezwykły sposób - przy pomocy pięknego filmu stworzonego przez Tomasza Bagińskiego i jego studio Platige Image.

Martwe pustkowie, a na nim dziewczyna i jej mistrz. Jednym skinieniem ręki tworzą wokół siebie gigantyczne planety, które po chwili zamieniają w stos gruzu. Mistrz pyta uczennicę, co jest kluczem do życia na Ziemi. Pada odpowiedź: "Woda". Mistrz potwierdza i mówi:

Przez długi czas pochodzenie wody i życia na Ziemi pozostawały tajemnicą. Potem zaczęliśmy szukać odpowiedzi poza Ziemią i zwróciliśmy oczy na komety. Bilion kul pyłu, lodu i złożonych molekuł pozostałych po początkach Układu Słonecznego. Uznawane za zwiastuny zagłady i zniszczenia, a jednocześnie tak inspirujące. I postanowiliśmy jedną z nich złapać - zdumiewająco ambitny plan.

Co Wam przypomina ta opowieść? Tak, Mistrz mówi o sondzie Rosetta. To szalenie ambitny plan i film, który o nim opowiada, nosi tytuł "Ambicja". Został stworzony przez Tomka Bagińskiego i jego zespół ze studia Platige Image. Mistrzem jest znany z "Gry o tron" Aiden Gillen, uczennicą - Aisling Franciosi, którą można zobaczyć w serialu "Upadek".

Piękny, nakręcony na Islandii film to fantastyczna opowieść o wielkiej, ambitnej, niezwykłej misji uchwycenia w locie komety.

 

Warto też zobaczyć opowieść o tym, jak kręcono "Ambicję". Choćby dla chwili, gdy jeden z twórców filmu, Łukasz Sobisz, mówi:

Dziwi mnie bardzo, że w dzisiejszych czasach coś takiego jest w ogóle potrzebne. Ludzkość wysyła w kosmos sondę, która zamierza dogonić kometę i wylądować na jej powierzchni. A potrzebujemy wielkiego reżysera, filmów i aktorów, żeby przekonać ludzi, że to jest interesujące.
 

[za ESA ]

Tekst pochodzi z serwisu Crazy Nauka

Więcej o: