20 zachwycających zdjęć z fabryk General Electric

General Electric nie jest firmą, która musi promować się na Instagramie. Jednak robi to tak dobrze i ciekawie, że jej wpisy śledzi 179 tysięcy osób.

General Electric to firma założona w roku 1892 m.in. przez Tomasa Edisona. Na początku była związana głównie z energetyką, dziś również z branżą medyczną, kosmiczną, lotniczą i finansową. To inżynierowie GE tworzyli pierwsze żarówki, gramofony, lodówki, turbiny parowe, silniki elektryczne.

Dziś w licznych fabrykach General Electric powstają obiekty o wiele bardziej zaawansowane technologicznie jak turbiny powietrzne, gigantyczne silniki, magnesy niezbędne do przeprowadzania rezonansu magnetycznego.

Czy coś takiego może być piękne? GE stwierdza, że tak i zaprasza do swoich fabryk fotografów. Dzięki nim możemy podziwiać wiele niesamowitych zdjęć, które firma umieszcza na Instagramie . Cieszą się olbrzymią popularnością - wpisy śledzi 179 tys. osób.

Gdy zaczęliśmy je przeglądać, trudno się było oderwać. Nie wszystkie z ponad 400 zdjęć są naprawdę ciekawe, więc wybraliśmy te, które robią największe wrażenie. I nie, GE nam za to nie płaci. Po prostu te zdjęcia świetnie się ogląda.

Na poniższych kadrach widzimy proces wytwarzania szkła laboratoryjnego. Jest ono wytrzymałe na ekstremalne temperatury i działanie różnych środków chemicznych. Trudność polega na tym, że szkło nie zawiera żadnych, stosowanych powszechnie, dodatków ułatwiających formowanie. To czysta krzemionka rozgrzana do temperatury ok. 1600 stopni.

fot. Chris New

Na Instagramie prócz zdjęć General Electric publikuje też wiele filmików (można je też znaleźć na YouTube). Na jednym z nich widzimy inżyniera Lymana Connora pracującego nad prototypem bionicznej dłoni. Do pracy zainspirowało go spotkanie z młodą, okaleczoną kobietą.

 

General Electric współpracuje też z firmą kolejową CSX. GE współtworzyła przedstawiony poniżej automatyczny system przeładunku.

W roku 1960 specjaliści General Electric opracowali specjalny egzoszkielet, który pozwalał podnieść ciężar do 750 kg. Niestety z uwagi na problemy ze stabilnością i zasileniem projekt nigdy nie opuścił fazy laboratorium.

Firma tworzy też miniaturowe modele silników do samodzielnego montażu.

Więcej niesamowitych zdjęć znajdziecie w naszej galerii.

Firma umożliwia też tworzenie modeli silników wykonywanych w technologii 3D.

Więcej o: