Prototyp smartfonu Project Ara zaprezentowany. Na to czekaliśmy?

Twórcy Project Ara zaprezentowali wideo z pierwszym prototypem smartfona zbudowanego z modułów. Utopia staje się faktem, ale czy właśnie na to czekaliśmy?

Project Ara to dość dziwna nazwa smartfonu zbudowanego z modułów. Karkołomna idea spodobała się Motoroli i Google - firmy postanowiły zainwestować w projekt, który dla wielu wydawał się utopią.

Kilka dni temu do sieci trafił film przedstawiający pierwszy funkcjonujący prototyp urządzenia. Budowanie telefonu jest proste - do szkieletu zwanego "endo" wpinamy poszczególne moduły. - głośniki, ładowarkę USB, lepszy aparat. Na filmie widzimy w pełni funkcjonalny smartfon działający na Androidzie.

Fot. Google

Modułowa budowa telefonu ma swoją cenę - wygląda na nieco zbyt duży. Pomiędzy poszczególnymi modułami jest po prostu całkiem sporo miejsca. Przez to może wydawać się on nieco toporny, zbyt duży.

Project Ara może być prawdziwą rewolucją. Przekonamy się czy tak jest już 14 stycznia, bo właśnie wtedy smartfony (w wersji Mini i Medium) zostaną oficjalnie zaprezentowane. Czy na to jednak czekają użytkownicy? Komentarze na YouTube są podzielone: jedni pytają "po co mi taki telefon", inni twierdzą, że to najciekawsza rzecz jaka pojawiła się na rynku mobilnym w ciągu ostatnich lat.

Więcej o modułowym telefonie przeczytacie w wyczerpującym materiale Łukasza Józefowicza.

 
Więcej o: