Zaskakująca deklaracja Zuckerberga: W ciągu 5 lat Facebook będzie opierał się głównie na...

Podczas czwartkowego spotkania z użytkownikami serwisu Facebook zwiedzającymi siedzibę spółki Mark Zuckerberg wypowiedział się dość zaskakująco o przyszłości serwisu. Wszystko przez smartfony?

W czwartek w kampusie Menlo Park Mark Zuckerberg spotkał się z grupą użytkowników serwisu. Zwyczajowo zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań, dzięki czemu wiemy więcej o przyszłości Facebooka.

Użytkownicy serwisu pytali o jedną z najbardziej kontrowersyjnych decyzji ostatnich miesięcy - "wyciągnięcie" funkcji Messenger do osobnej aplikacji. Niektórym nie spodobało się, że zostali praktyczne zmuszeni do pobrania i zainstalowania kolejnego programu.

"Proszenie każdego członka naszej społeczności o instalowanie kolejnej aplikacji to rzeczywiście coś znaczącego. Ale dzięki temu Facebook może zapewnić lepszą, szybszą usługę komunikacyjną. Naprawdę wierzymy, że dzięki temu użytkownicy zyskają".  - wyjaśnił Zuckerberg.

Inny użytkownik stwierdził, że Facebook nie jest już "cool". Stał się nudny.

Moim celem nie było nigdy to, by Facebook był "cool". Zawsze chciałem, żeby był pomocnym narzędziem, które po prostu działa - odparł założyciel serwisu.

Kolejny gość kampusu spytał, dlaczego Zuckerberg nosi te same t-shirty i bluzy z kapturem. Zuckerberg odparł, że poświęca całą swoją energię na rozwój produktów Facebooka.

"Steve Jobs miał takie samo podejście."

Najbardziej zaskakujące okazało się jednak pytanie o to, jak infrastruktura Facebooka radzi sobie z coraz większą ilością przesyłanych zdjęć. Zuckerberg stwierdził, że dla Data Center to żaden kłopot. Prawdziwym wyzwaniem jest natomiast obsługa plików wideo.

"W ciągu pięciu lat większość zawartości Facebooka będą stanowić pliki wideo" - stwierdził Zuckerberg.

To dość zaskakująca deklaracja, bo podczas niedawnego spotkania z inwestorami Zuckerberg jako priorytet wskazywał rozwój komunikatorów, zdobycie miliarda użytkowników WhatsApp i rzeczywistość rozszerzoną. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Facebook będzie musiał radzić sobie z coraz większą ilością przesyłanych plików wideo głównie za sprawą smartfonów. Po raz kolejny okazuje się więc, że wzrasta znaczenie mobilnej wersji serwisu.

Jeśli chcielibyście na bieżąco śledzić poglądy Marka Zuckerberga na różne kwestie zaglądajcie na specjalny profil na Facebooku . Znajdziecie na nim relacje z wielu konferencji i spotkań z założycielem Facebooka.

[ za  pcworld.com ]

Więcej o: