Ekran smartfona wyświetlany na naszej ręce - to obiecuje opaska Circet. Rewolucja?

Cicret to inteligentna opaska z wbudowanym projektorem i wyświetla nam na ręce ekran telefonu i reaguje na wskazania palcem. Nowatorski pomysł, głupi gadżet, czy początek nowej ery smartfonów?

Gdy smartfon to za mało

Smartfony, choć towarzyszą nam siedmiu lat, zdążyły już dorosnąć. Producenci chcąc spełnić nasze oczekiwania (z jednej strony) i zapewnić sobie byt (z drugiej strony) starają się być innowacyjni. Dzięki tej nieustannej innowacyjności na rynek trafiają też inne inteligentne urządzenia. Są zazwyczaj dopełnieniem smartfona, choć nie zawsze służą jedynie do wyświetlania informacji, które zobaczylibyśmy sięgając do kieszeni po telefon.

Czym jest Cicret?

Cicret to opaska z wbudowanym projektorem, która wyświetla obraz ze smartfona na naszej ręce. Jest całkiem złożonym urządzeniem. Sercem jest projektor połączony z akcelerometrem i czujnikiem zbliżeniowym. W opasce znajdziemy też moduły Bluetooth i WiFi, wibrację, kartę SD, złącze USB.

Fot. cicret.com

Jak działa?

Najważniejszy jest jednak sposób, w jaki Cicret zmienia interakcję ze smartfonem. Urządzenie wyświetla na naszej ręce kopię jego ekranu. Zamiast więc sięgać po telefon podnosimy rękę. Zamiast ekranu używamy przedramienia - reszta działa tak jak w zwykłym smartfonie.

Pomimo tego, że pomysł wydaje się bardzo ciekawy, wszystko rozbija się o szczegóły. Po pierwsze: czy na pewno zamiast korzystać z ekranu o wysokiej rozdzielczości i jakości obrazu wygodnie jest patrzeć na obraz wyświetlany na skórze? Po drugie: czy to praktyczne? Chyba tylko w kąpieli. Dlaczego? Bo, w odróżnieniu od zegarka1 czy tradycyjnej opaski, Cicret w zasadzie jest smartfonem - uruchamiamy dzięki niemu aplikacje, czytamy e-maile, przeglądamy mapę. Inne inteligentne zegarki i opaski działają inaczej. Mają nam pomóc w podjęciu decyzji: czy trzeba przerywać to co robimy i sięgać po telefon. Pozwalają też w łatwy sposób odpowiedzieć - np. wiadomością "oddzwonię później".

Niejasne jest też jak urządzenie będzie działać na co dzień. Wydaje mi się, że dla sporej części mężczyzn korzystanie z Cicret może być trudne - nie mamy pięknych gładkich dłoni. Obraz nie będzie więc idealny.

Nie przesądzam, czy Cicret to dobre rozwiązanie. Intuicja podpowiada mi jednak, że jest zbyt mało praktyczne. Czy waszym zdaniem ułatwia życie, czy wręcz je utrudnia?

Więcej o: