Google znów integruje usługi. Mapy zapiszesz na Google Drive

Google wprowadza właśnie nową usługę, dzięki której będziemy mogli uzyskać dostęp do ulubionych map z wirtualnego dysku Google Drive.

Google ogłosił ważną zmianę w swojej usłudze. Od dziś funkcja Google My Maps, służąca do samodzielnego tworzenia map, umożliwia dodawanie więcej warstw. Co więcej stworzone przez nas mapy będzie można zapisywać na wirtualnym dysku Google Drive.

Jak widać na poniższym obrazku poprzez tę usługę możemy włączyć tworzenie nowej mapy. Zostaniemy wtedy przekierowani do specjalnego, znanego już wcześniej serwisu. Google My Maps umożliwia teraz jednak tworzenie większej ilości warstw. Na naszą mapę możemy więc nanieść położenie Zdjęcia pobliskiej okolicy, związane z nią filmy i kamery internetowe. Oprócz tego na warstwie mapy mogą też znaleźć się informacje o ukształtowaniu terenu, transporcie publicznym, a nawet odnośniki do Wikipedii.

Dodanie map do Google Drive ułatwi zarządzanie i dzielenie się mapami z przyjaciółmi. Przydatna jest na przykład możliwość tworzenia folderów takich jak "Wycieczki", czy "Wakacje".

Google postanowił po raz kolejny skonsolidować swoje usługi. Mapy

Więcej o: