Jak głosować, gdzie jest Trynkiewicz, Ukraina - w 2014 roku to właśnie tego szukaliśmy w Google najczęściej

Podsumowanie haseł najszybciej zyskujących na popularności w Google jak co roku daje nam możliwość sprawdzenia, czym tak naprawdę interesowali się Polacy. Najczęściej wyszukiwaliśmy informacje o Annie Przybylskiej, ale na szczycie listy znalazła się też Ukraina, "gender" oraz "gdzie jest Trynkiewicz".

Google już od 14 lat publikuje zestawienia najpopularniejszych fraz wyszukiwanych w ciągu roku. Lista z mijających 12 miesięcy nie przynosi może aż tak wielkiego zaskoczenia jak fakt, że film Polaka o psie-pająku absolutnie zdominował światowego YouTube'a , ale za to daje więcej do myślenia.

Jeśli chodzi o zestawienie fraz najszybciej zdobywających w Polsce popularność w 2014 roku, to w porównaniu do lat poprzednich widać u nas większe zainteresowanie tematyką społeczno-polityczną.

Lista ta pokrywa się częściowo z listą globalną, ale u nas zabrakło większego zainteresowania zjawiskiem Ice Bucket Challenge , grą Flappy Birds czy Ebolą.

Jeśli chodzi o muzykę to widać, że pewne utwory zadomowiły się u nas na dobre, bo od lat pojawiają się w tego typu zestawieniach.

 

Jeśli chodzi o tematy, których najczęściej poszukiwaliśmy, to widać, że Polacy żywo interesują się konfliktem za naszą wschodnią granicą. Dotyczą go aż 3 frazy z zestawienia.

Gender - wiadomo - dyskusja o płci kulturowej obiegają co jakiś czas polskie środowiska polityczne. Nic dziwnego, że sprawdzaliśmy, kto zacz, ten gender.

Rak trzustki pojawił się w zestawieniu, ponieważ właśnie na niego umarła w tym roku popularna polska aktorka, Anna Przybylska.

A teraz najciekawsze punkty spośród popularnych fraz wpisywanych przez nas w Google. Wiadomo, że w wyszukiwarce szukamy też odpowiedzi na pytania - te trudne, kłopotliwe i te przyziemne.

Pytanie "jak"

Pytanie "gdzie"

Pytanie "Czym jest...?"

Czym jest wiaraCzym jest wiara Fot. Wiersze z Google Fot. Wiersze z Google

Więcej o: