Samsung Galaxy S5 pokonał iPhone'a na jego własnym podwórku. Zadecydował...

Ten rok nie był zbyt udany dla Samsunga - spadają zyski, sprzedaż, Galaxy S5 nie spełnia wszystkich oczekiwań. Okazuje się jednak, że to właśnie Amerykanie od iPhone'a wolą Galaxy S5. Jak do tego doszło?

Ostatnia wiadomość, jaką publikujemy o Samsunga w tym roku, jest zaskakująca. Samsung wygrywa z Apple na jego rodzimym rynku.

Przynajmniej pod względem "satysfakcji konsumentów z produktu". BGR donosi, że według najnowszych badań właściciele iPhone'ów 6 i iPhone'ów 6 Plus są mniej zadowoleni ze swoich smartfonów - Apple spadło w tym rankingu i zamiast 81 punktów ma 79. Samsung odnotował tymczasem dość znaczny wzrost - poziom satysfakcji z jego smartfonów wzrósł z wartości 76 do 81.

Rankingi tego typu są przeprowadzane co roku w USA - są wyznacznikiem tego, czy dany produkt lub usługa spełniają oczekiwania konsumentów.

Co jest powodem nagłego sukcesu Samsunga? Tego możemy się tylko domyślać, ale Apple zapewne nie pomogły opisywane przez media problemy z wyginającym się iPhonem 6 Plus. Być może to właśnie opinie rozczarowanych konsumentów Apple sprawiły, że więcej osób zaczęło sięgać po Galaxy S5.

Wyniki amerykańskiego rankingu są o tyle zaskakujące, że Samsung odnotowuje w tym roku spore spadki sprzedaży i zysków.

dane dostarcza:

Więcej o: