CES 2015: Dzięki temu urządzeniu zrobisz zdjęcie kraterów na Księżycu i najmniejszych bakterii

Fotografia smartfonowa jeszcze nigdy nie miała się tak dobrze. Ale wciąż nie radzi sobie dobrze ze zdjęciami w skali mikro i makro. Ale oczywiście producenci sprzętu znaleźli już na to odpowiedź - oto adapter dzięki któremu przymocujesz smartfon do lornetki albo mikroskopu.

Czy smartfonem można robić zdjęcia w skali mikro albo makro. Można, pod warunkiem że zainwestujemy w dodatkowe urządzenie. Na CES 2015 swoje rozwiązanie prezentowała firma Carson, która stworzyła specjalny uchwyt, dzięki któremu smartfona (dowolnego, byleby to nie był fablet) można umocować do lornetki, teleskopu albo mikroskopu.

Carson HookUpzCarson HookUpz Fot. J. Sosnowska Fot. J. Sosnowska

Uchwyt trzeba zamontować tak, aby soczewka aparatu "spoglądała" przez dany obiektyw. Wówczas na ekranie smartfona będziemy widzieć to, co widzielibyśmy spoglądając przez teleskop albo mikroskop. No i możemy to utrwalić na zdjęciach albo na filmie.

Carson HookUpzCarson HookUpz Fot. J. Sosnowska Fot. J. Sosnowska

Rozwiązanie to nie jest przeznaczone dla profesjonalistów - ci posiadają już przecież znakomite aparaty fotograficzne z potężnymi obiektywami. Spodobać się może za to amatorom smartfonowej fotografii. W końcu jak często zwykłym telefonem możecie zrobić idealnie ostre i pełne detali zdjęcie kraterów na Księżycu?

Więcej o: