To by dopiero była hybryda! Skrzyżowanie komputera ... ze smartfonem?

Microsoft pracuje prawdopodobnie nad nowym rodzajem urządzenia mobilnego, które miałoby łączyć w sobie cechy smartfona i laptopa. Czy taka hybryda miałaby sens?

Producenci urządzeń mobilnych już dawno wyszli poza prosty schemat smartfon-tablet-laptop. Na rynku jest bardzo dużo urządzeń hybrydowych, łączących w sobie na przykład cechy tabletu i notebooka. W wielu przypadkach urządzenie może być używane w nowy sposób poprzez prostą transormację - odczepienie od klawiatury czy inne ułożenie ekranu.

Microsoft, według The Information, może jednak pracować nad nowym rodzajem hybrydy - połączeniem smartfona z laptopem.

Co wiemy o nowym urządzeniu? Miało by być smartfonem, który można podłączyć do obudowy z większym ekranem i klawiaturą. Na rynku jest już podobne urządzenie. Asus Transformer Book V pozwala na jednoczesne używanie Windows i Androida oraz na połączenie smartfona i laptopa przy pomocy stacji dokującej w obudowie.

Asus Transformer Book Asus Transformer Book  Fot. Asus Fot. Asus

Nie wiemy jednak, czy produkt Microsoftu - o ile doniesienia się potwierdzą - działa na podobnej zasadzie.

Być może jakieś szczegóły dotyczące nowego produktu poznamy już dziś - wieczorem rozpocznie się specjalna konferencja prasowa. Mamy na niej poznać nowe szczegóły dotyczące Windows 10. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami powinniśmy też dowiedzieć się czegoś o strategii "jednego Windows", która nierozerwalnie łączy się z kwestią sprzętu.

Czy nowa hybryda Microsoftu ma rację bytu? Hybrydowe rozwiązania są raczej przeznaczone dla wąskiego grona konsumentów. Czy gigant z Redmond chce coś udowodnić światu? Przekonać, za pomocą nowego urządzenia, że Windows może być używany na tabletach, smarfonach i zwykłych komputerach. Z niecierpliwością czekamy na potwierdzenie tych doniesień.

źródło: Okazje.info

Więcej o: