Czy ktokolwiek używa jeszcze Google Plus? Dane sugerują, że nie bardzo...

Chyba możemy już głośno powiedzieć, że Google Plus umarło. Według nieoficjalnych danych liczba aktywnych użytkowników jest znacznie mniejsza, niż do tej pory przypuszczaliśmy.

Konto na Google Plus ma niemal każdy aktywny użytkownik internetu. Jeśli chcemy korzystać z Gmaila i komentować filmiki na YouTube'ie to nie da się tego uniknąć. Mimo to, żarty na temat pustek panujących na tym serwisie społecznościowym nie ustają, a wszystko wskazuje na to, że Google Plus z miesiąca na miesiąc coraz bardziej usycha.

Twarde dane (tak jakby)

Użytkownik Google Plus, Edward Morbius, postanowił sprawdzić liczbę faktycznie aktywnych użytkowników Google Plus. Przeczesał próbkę profili na serwisie, by dowiedzieć się jaki odsetek osób publicznie publikuje treści i ile z nich to automatycznie pojawiające się komentarze z YouTube. Liczby nie wyglądają dobrze:

Na Google Plus pustoNa Google Plus pusto Dane: Edward Morbius Dane: Edward Morbius

Z danych wynika również, że ok. 37% publicznych postów na Google Plus to komentarze z YouTube. Widać więc jak wiele ruchu zawdzięcza serwis kontrowersyjnemu połączeniu konta na YT z profilem społecznościowym.

Trzeba zauważyć, że użyta metoda nie jest do końca precyzyjna, m.in. dlatego, że nie brane są pod uwagę komentarze i prywatne wpisy. Daje nam to jednak jakieś pojęcie o aktywności użytkowników serwisu.

Ostatecznie Morbius twierdzi, że tylko około 0,25% użytkowników Google Plus można faktycznie uznać, za aktywnych. Póki co możemy jedynie krytykować jego metodę, bo wyników nie mamy jak podważyć - firma z Mountain View nie chce dzielić się z prasą żadnymi danymi dotyczącymi G+. A to znaczy jedynie, że nie mają się czym chwalić.

[Za: Business Insider ]

Więcej o: