Szkło Gorilla Glass będzie niezniszczalne niczym szafir?

Corning, producent szkła chroniącego powierzchnie smartfonów, pracuje nad nowym produktem. Ma być jeszcze twardszy i trudniejszy do zarysowania, a przede wszystkim stłuczenia. Niczym szkło szafirowe.

Szkło Gorilla Glass pokrywa sporą część urządzeń mobilnych zabezpieczając ich ekrany przed zarysowaniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Rozwiązanie jest powszechne, podnosi trwałość smartfonów i tabletów, jednak nie jest doskonałe.

Dlatego Corning pracuje nad nowym produktem . Project Phire ma w sobie łączyć największe w sobie najlepsze cechy Gorilla Glass 4 i szkła szafirowego - drogiego, ale coraz popularniejszego komponentu zabezpieczającego ekrany.

Urządzenia zabezpieczone nowym szkłem mają być bardziej odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, w tym na uszkodzenia powstałe na skutek upadku. Być może już niedługo na rynek trafi komponent, dzięki któremu skończy się koszmar użytkowników smartfonów. To byłby spory przełom.

Corning swojej szansy na rynkowy sukces upatruje w upadku rywala. Chodzi o firmę GT Advanced Technology, która miała dostarczać szkło szafirowe do urządzeń Apple. Niestety pomimo inwestycji spółka upadła.

Więcej o: