People Sense pozwoli znaleźć znajomych - nowa usługa Microsoftu dla właścicieli smartfonów z Windows Phone

Microsoft wprowadza nową usługę dla użytkowników smartfonów z Windows Phone. People Sense pozwoli "wykryć" znajomych nie tylko w pobliżu, ale nawet jeśli znajdują się wiele kilometrów od nas.

Funkcja "wykrywania znajomych" nie jest nowością dla użytkowników smartfonów z Androidem i iPhone'ów. Niedługo z podobnego rozwiązania będą mogli korzystać właściciele telefonów z Windows Phone.

Portal  Microsoft Plac e zaprezentował nagranie prezentujące funkcję PeopleSense. Nowa funkcja systemu stworzonego przez Microsoft "wykrywa" osoby, które są w gronie naszych znajomych i pokazuje ich położenie na mapie. Rozwiązanie giganta z Redmond pozwoli więc nie tylko spotkać znajomych, którzy są akurat w naszym pobliżu. Pozwala też dowiadywać się dokąd nasi znajomi podróżują, sprawdzać, kogo można odwiedzić planując jakąś wycieczkę.

Po uruchomieniu aplikacji widzimy na przykład ikonkę reprezentującą naszego znajomego, trasę, którą można do niego dotrzeć i informację określającą lokalizację np. "W domu".

Fot. Microsoft/YouTube/Microsoft Place

Funkcja PeopleSense trafi do systemu Windows 10 na smartfony, w tej chwili jest testowana jako beta dostępna dla niektórych użytkowników.

Dobrze, że Microsoft rozwija swój system i wprowadza usługi, które konkurencja wprowadziła już dawno. Miejmy nadzieję, że na Windows Phone będzie powstawać więcej nowych aplikacji, pod tym względem system ten wciąż pozostaje w tyle za swoimi głównymi konkurentami.

 

dane dostarcza:

Więcej o: